عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

دانش‌آموزان نخبه گنابادي شناسايي مي‌شوند

دانش‌آموزان نخبه گنابادي شناسايي مي‌شوند
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:10 ق.ظ

مدير آموزش و پرورش گناباد:
دانش‌آموزان نخبه گنابادي شناسايي مي‌شوند

خبرگزاري فارس: مدير آموزش و پرورش گناباد گفت: تمام سعي و تلاش اين مديريت در سطح شهرستان، شناسايي دانش‌آموزان نخبه و تقويت استعدادهاي آنان است.

احمد خاكستاني ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گناباد اظهار داشت: جامعه امروز و آنچه در دست دانش‌آموزان و نخبگان است قطعا از بركت خون مطهر شهداست.
مدير آموزش و پرورش گناباد گفت: تمام سعي و تلاش اين مديريت در سطح شهرستان، شناسايي دانش‌آموزان نخبه و تقويت استعدادهاي آنان است چرا كه در زمينه‌هاي مختلف آموزشي و پرورشي توانمندي‌ها و استعدادهاي خوبي در سطح شهرستان وجود دارد.
خاكستاني گفت: در سال گذشته از 2 هزار و 200 نفر دختر و پسر شركت كننده در مسابقات مختلف، 860 نفر رتبه نخست شهرستان را كسب كرده و مورد تقدير قرار گرفتند.
وي افزود: از بين اين افراد 104 نفر به مرحله استاني راه يافته كه در نهايت دو نفر از دبيرستان صدرا به مرحله كشوري در رشته‌هاي نهج البلاغه و قرآن راه يافتند.
مدير آموزش و پروش گناباد همچنين از فراگيري 2 هزار و 540 دانش‌آموز از آموزش‌هاي قرآني در نيمسال نخست اجراي طرح مدارس قرآني در سطح شهرستان گناباد خبر داد.
وي گفت: در نيمسال نخست اجراي طرح مدارس قرآني در سطح شهرستان گناباد 2 هزار و 540 دانش‌آموز در 27 مدرسه قرآني با استفاده از 57 مدرس و مربي قرآن به فراگيري آموزش‌هاي قرآني پرداختند.
خاكستاني گفت: در نيمسال نخست، طرح مدارس قرآني در شهرستان با موفقيت‌هايي رو به رو بود اما چالش‌هايي نيز در زمينه جذب نيرو و مشكلات مربوط به امور بيمه و حق‌الزحمه مدرسان وجود دارد.
وي گفت: بخشي از مشكلات مدارس قرآني مربوط به اداره آموزش و پرورش و بخشي ديگر مربوط به شوراي آموزشي شهرستان و بخش سوم مربوط به ساير ادارات و تعامل با آن‌ها است.
وي افزود: براي جلوگيري از ريزش دانش‌آموزان در اين مدارس، بهترين روش توجيه والدين و در كنار اين كار، ايجاد فضايي متنوع و صميمي و ايجاد انگيزه در دانش‌آموزان است.
خاكستاني تصريح كرد: در برنامه‌هاي مدارس قرآني بايد توجه ويژه‌اي به آموزه‌ها و ارزش‌هاي ديني به ويژه نماز و كيفيت نماز شده و سعي شود كه در كنار آموزش تلاوت و روخواني قرآن كريم، به مفاهيم قرآن نيز توجه شود.
وي همچنين از برگزاري اردوي پنج روزه دانش‌آموزان سال دوم متوسطه مدارس گناباد به مناطق عملياتي شلمچه خبر داد.
وي گفت: اردوي راهيان نور در راستاي اهداف درس آمادگي دفاعي و آشنايي با مناطق عملياتي و ايثارگري رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با حضور 360 دانش‌آموز سال دوم متوسطه به مدت پنج روز برگزار شد.
انتهاي پيام/م20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها