عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دنا منبع حياتي صنعت گردشگري كهگيلويه و بويراحمد است

دنا منبع حياتي صنعت گردشگري كهگيلويه و بويراحمد است
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:11 ق.ظ

مديركل گردشگري كهگيلويه ‌و بويراحمد:
دنا منبع حياتي صنعت گردشگري كهگيلويه و بويراحمد است

خبرگزاري فارس: مديركل گردشگري كهگيلويه و بويراحمد گفت: كوه دنا به عنوان يك منبع غني حياتي، نقش اساسي در توسعه صنعت گردشگري اين استان دارد.

عليرضا ايزدي ‌امروز در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس در ياسوج‌ اظهار داشت: اكوتوريسم منطقه زاگرس مركزي و دنا به عنوان خاستگاه اصلي بسياري از گونه‌هاي گياهي و دارويي و دارا بودن گونه‌هاي جانوري نادر كشور، تاثير بسزايي در توسعه پايدار صنعت گردشگري كهگيلويه و بويراحمد دارد.
مديركل ميراث فرهنگي و گردشگري كهگيلويه و بويراحمد با اشاره به اين‌كه نخستين همايش ملي بررسي تهديدات و عوامل تخريبي تنوع زيستي زاگرس در دانشگاه صنعتي اصفهان برگزار شد، افزود: اين همايش با هدف بررسي تهديدات تنوع زيستي منطقه زاگرس مركزي برگزار شد.
وي ادامه داد: متولي اصلي مسائل زيست محيطي در كشور، سازمان حفاظت محيط زيست بوده ولي نگاه سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري به زاگرس مركزي و دنا به عنوان منبع عظيم گياهي و جانوري كشور در توسعه پايدار صنعت گردشگري اين استان هم‌راستا و همسو با سازمان جهاد كشاورزي است.
ايزدي به پاكسازي نمادين تنگ گنجه‌اي اشاره كرد و عنوان داشت: اين برنامه به همراه رژه و مانور 26 اسفند كه توسط ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي برگزار مي‌شود، با هدف فرهنگ‌سازي و بالا بردن بينش مردم درباره پاكسازي مناطقي كه مورد بازديد آنها قرار مي‌گيرد از جمله مواد پلاستيكي كه حدود 300 سال طول كشيده تا تجزيه شوند، اجرا مي‌شود.
وي در همين زمينه گفت: منابع طبيعي و جاذبه‌هاي طبيعي و گردشگري كه به صورت خدادادي در اين استان نهادينه شده امانتي است كه بايد به دست آيندگان بدهيم و از طرفي همانطور كه مردم با خانه تكاني به مهماني عيد مي‌روند، خانه تكاني طبيعت نيز حركتي نمادين براي آشنايي با وظايف خود در مواجهه با طبيعت است.
مديركل ميراث فرهنگي و گردشگري كهگيلويه و بويراحمد تصريح كرد: توسعه از جمع عوامل مثبت و منفي به دست مي‌آيد، به طوري كه نگاه مثبت به توسعه گردشگري اين است كه نگاه ما كوتاه و مقطعي نبوده و چشم‌انداز بلند مدت را براي توسعه پايدار در نظر بگيريم.
ايزدي افزود: مردم يك سال كار و تلاش كرده و تعطيلات عيد نوروز زماني براي تجديد قواي آن‌ها و فرزندانشان بوده كه با جا افتادن فرهنگ سفر در بين مردم و فراهم كردن امكانات گردشگري، در آينده شاهد افزايش ميل و رغبت به سفر در كل كشور و اين استان هستيم.
وي با اشاره به اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها و تاثير آن در سفرها خاطرنشان كرد: با اجرا شدن اين قانون خدمات به صورت هدفمند و منظم در اختيار مسافران قرار مي‌گيرد.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها