عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

1357 نفر در رزن آموزش‌ فني و حرفه‌اي را گذراندند

1357 نفر در رزن آموزش‌ فني و حرفه‌اي را گذراندند
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:12 ق.ظ

در سال جاري؛
1357 نفر در رزن آموزش‌ فني و حرفه‌اي را گذراندند

خبرگزاري فارس: رئيس مركز آموزش فني و حرفه‌اي شهرستان رزن گفت: از ابتداي سال تاكنون يك‌هزار و 357 نفر در رزن آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي را گذارنده‌اند.

محمود رضايي‌صفر در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در رزن اظهار داشت: در راستاي اجراي هدفمندي يارانه‌ها و پخت صحيح و با كيفيت نان در اين قانون و طبق قرارداري كه فني و حرفه‌اي با وزارت بازرگاني به امضا رسانده است تمام كارگران نانوايي‌ها بايد آموزش‌هاي لازم را در پنج مرحله فرا بگيرند.
وي گفت: اين يك طرح پنج ساله است كه بايد تمام كارگران نانوايي‌ها آموزش‌هاي لازم و تخصصي را بگذرانند كه در مرحله نخست اين طرح 70 نفر در رشته پيشكار ثبت‌نام كرده‌اند و بعد از گذراندن دوره بايد در يك آزمون شركت كنند.
رئيس مركز آموزش فني و حرفه‌اي شهرستان رزن ادامه داد: 14 كارگاه در رشته‌هاي مختلف در فني و حرفه‌اي شهرستان رزن فعاليت مي‌كنند كه از اين تعداد 9 كارگاه در رزن، پنج كارگاه دو منظوره در قروه درجزين و سه كارگاه در مركز خواهران فعاليت مي‌كنند و دو كارگاه سيار روستايي نيز رشته‌هاي كشاورزي و صنايع تبديلي را به روستاييان شهرستان رزن آموزش مي‌دهند.
وي در ادامه به كارگران شاغل در صنعت ساختمان اشاره كرد و بيان داشت: كارگران ساختماني نيز آموزش‌هاي لازم را به صورت عملي كه كارهاي تعميراتي مراكز فني و حرفه‌اي را انجام مي‌دهند دوره‌هاي مربوطه را مي‌گذرانند.
رضايي‌صفر يادآور شد: مركز آموزش فني و حرفه‌اي خواهران رزن با 60 درصد پيشرفت فيزيكي در تابستان سال آينده به بهره‌برداري مي‌رسد همچنين در دور سوم سفرهاي رياست جمهوري به استان مصوبه‌اي در مورد احداث سالن و خوابگاه وجود داشت كه بايد 900 ميليون تومان براي اجراي اين پروژه مهم اختصاص يابد كه هنوز اختصاص نيافته است.
وي ابراز داشت: از اين مبلغ 500 ميليون تومان سال آينده و 400 ميليون تومان ديگر نيز در سال‌هاي بعد اختصاص مي‌يابد كه با اجراي اين پروژه يكي از مشكلات مهم اين مركز برطرف مي‌شود كه مسئولان براي تخصيص اين اعتبار بايد حمايت و مساعدت كنند.
رئيس مركز آموزش فني و حرفه‌اي شهرستان رزن در ادامه تصريح كرد: فني و حرفه‌اي شهرستان رزن در سال جاري تعميراتي را با صرف هزينه‌اي بالغ بر 35 ميليون تومان انجام داده كه اميدواريم مسئولان براي سال آينده نيز براي بازسازي و تعميرات اين مركز بودجه لازم را اختصاص دهند.
وي در پايان با تقدير و تشكر از مسئولان خاطرنشان كرد: با حمايت‌ها و مساعدت‌هاي مسئولان استاني و شهرستاني اين مركز، موفقيت‌هاي چشمگيري را در زمينه‌هاي مختلف داشته است و اميدواريم همانند گذشته مسئولان بودجه‌هاي لازم را در سال آينده به اين مركز اختصاص دهند.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها