عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

340 نفر در جشنواره قرآني دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور شركت كردند

340 نفر در جشنواره قرآني دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور شركت كردند
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:12 ق.ظ

رئيس جشنواره قرآني دانشگاه‌هاي علوم پزشكي:
340 نفر در جشنواره قرآني دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور شركت كردند

خبرگزاري فارس: رئيس پانزدهمين جشنواره قرآني دانشگاه‌هاي علوم پزشكي از رقابت 180 نفر از خواهران و 160 نفر از برادران سراسر كشور در اين دوره از مسابقات خبر داد.

كاظم حسن‌پور در حاشيه پانزدهمين جشنواره قرآني اساتيد و كاركنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار اظهار داشت: قرآن چلچراغ هدايت و تنها داروي شفابخش براي انسانهاست و بندگان صالح خدا تجويز اين دارو را مثمرثمرترين داروها مي‌دانند.
وي دستيابي به معارف اسلامي و در رأس آن قرآن كريم و تمسك جستن به آن را مهم‌ترين مؤلفه در پرورش افكار، انديشه و منش انساني عنوان كرد و بر گسترش فرهنگ قرآني در بين آحاد جامعه اسلامي تأكيد كرد.
حسن‌پور ادامه داد: مرحله نهايي پانزدهمين جشنواره قرآني اعضاي هيئت علمي و كاركنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي از ديروز به مدت سه روز به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي سبزوار آغاز شد.
وي تصريح كرد: مرحله مقدماتي اين مسابقات در 46 دانشگاه علوم پزشكي انجام شد.
حسن‌پور ادامه داد: برترين‌هاي اين دوره كه 180 نفر آنان را خواهران و 160 نفر ديگر را آقايان تشكيل مي‌دهند در دو بخش شفاهي و كتبي و در هشت رشته قرائت، تحقيق، ترتيل، حفظ پنج، 10، 20، 30 جزء قرآن، تفسير، مفاهيم، تأليف كتاب، مقاله و تحقيق با حضور داوران ممتاز از تهران و خراسان رضوي با يكديگر به رقابت مي‌پردازند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي سبزوار اظهار داشت: در حوزه قرآن‌پژوهي نيز مقالاتي به دبيرخانه جشنواره ارسال شده كه حدود 80 مقاله در اين زمينه مورد داوري قرار گرفته و همزمان با اختتاميه اين جشنواره از مقالات برتر حوزه قرآن پژوهي نيز تقدير مي‌شود.
وي اختتاميه پانزدهمين جشنواره قرآني را روز دوشنبه همزمان با ولادت حضرت ختمي مرتبط محمد مصطفي (ص) و امام جعفر صادق (ع) اعلام كرد و افزود: برترين‌هاي اين جشنواره هم با بررسي دقيق هيئت داوران معرفي و مورد تقدير قرار مي‌گيرند.
انتهاي پيام/م20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها