عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دنياي سلطه درصدد تغيير نقشه سياسي خاورميانه به نفع خود است

دنياي سلطه درصدد تغيير نقشه سياسي خاورميانه به نفع خود است
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:12 ق.ظ

امام جمعه بهار:
دنياي سلطه درصدد تغيير نقشه سياسي خاورميانه به نفع خود است

خبرگزاري فارس: امام جمعه شهرستان بهار گفت: امروز دنياي سلطه درصدد تغيير نقشه سياسي خاورميانه به نفع خود است در صورتي كه كشورهاي مسلمان اكثريت اين منطقه را تشكيل داده‌اند.

حجت‌الاسلام احمد عظيمي‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان وحدت را يكي از ضروريات امروز جامعه دانست و افزود: با توجه به نقشه سياسي حاكم بر دنيا كه در راستاي منافع دنياي غرب و سلطه‌گران ترسيم شده، حفظ وحدت در ميان مذاهب مختلف اسلام امري لازم و حياتي است.
وي گفت: امروز دنياي سلطه درصدد تغيير نقشه سياسي خاورميانه به نفع خود است در صورتي كه كشورهاي مسلمان اكثريت اين منطقه را تشكيل داده‌اند.
امام جمعه شهرستان بهار ادامه داد: ايجاد تفرقه در ميان مسلمانان و روي كار آوردن حكام خائن و سرسپرده غرب منجر به دستيابي به اين اهداف مي‌شود كه اين برنامه‌ها در دستور كار دشمنان اسلام بوده و هست.
وي با بيان اينكه لزوم توجه به حفظ وحدت و تحكيم آن امري هميشگي است، ابراز داشت: به طور قطع انديشمندان جهان اسلام بايد در اين مسئله پرچمداري كنند و با پافشاري بر روي مشتركات اسلامي مانع از بروز و ظهور توطئه‌هاي دشمنان شوند.
عظيمي‌زاده با اشاره به فزوني مشتركات بين شيعه و سني افزود: در صورت تمركز بر روي مشتركات اسلامي، اختلافات جزئي نيز به حاشيه رانده مي‌شوند كه همين امر موجبات اقتدار مسلمانان و وحدت آنها را فراهم مي‌‌آورد.
وي گفت: بايد به اين نكته توجه داشت كه آن دسته از اختلافات جزئي موجود بين شيعه و سني نيز بايد در مجامع علمي و توسط انديشمندان اسلامي مورد بحث و بررسي قرار گيرد.
امام جمعه شهرستان بهار در پايان ابراز داشت: توجه به مشتركات مورد اتفاق تمام مذاهب اسلامي از جمله عناصر كليدي و مهم براي ايجاد همبستگي و همدلي ميان مسلمانان به شمار مي‌رود كه بايد به اين مهم توجه مضاعف صورت پذيرد.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها