عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

شهركرد براي كودكان مناسب‌سازي مي‌شود

شهركرد براي كودكان مناسب‌سازي مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:13 ق.ظ

با تصويب طرح تحقق شهرهاي دوستدار كودك؛
شهركرد براي كودكان مناسب‌سازي مي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس كميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي اسلامي شهركرد گفت: با تصويب طرح تحقق شهرهاي دوستدار كودك شهرداري‌ شهركرد موظف است رديف اعتباري لازم مناسب‌سازي فضاهاي عمومي كودكان را پيش‌بيني و لحاظ كند.

پريچهر سلطاني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهركرد از تصويب طرح تحقق شهرهاي دوستدار كودك در اجلاس كميسيون فرهنگي شوراهاي اسلامي كلان‌شهرها و مراكز استان‌ها خبر داد و گفت: اين طرح با استناد به تأكيدات دين مبين اسلام و اهميت حقوق كودكان در اين دين و همچنين براساس وظايف قانوني شوراي شهر به‌ويژه ماده 71 قانون تشكيلات وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور به تصويب رسيد.
وي افزود: توسعه فضاهاي فرهنگي، فراغتي، اجتماعي ويژه كودكان و التزام به تعهدات پذيرفته شده در زمينه برنامه شهر دوستدار كودك صندوق سازمان ملل متحد براي كمك فوري به كودكان از ديگر اهداف اجرايي اين طرح است.
سلطاني با اشاره به اهداف تبعي مورد انتظار از اين طرح، گفت: مناسب سازي و ايمن‌سازي فضاهاي عمومي براي كودكان، حمل و نقل و ترافيك مناسب كودكان، شهرسازي و معماري مناسب كودكان، مسائل فرهنگي، اجتماعي مربوط به كودكان از مهم‌ترين اين انتظارات است.
رئيس كميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي شهر شهركرد ادامه داد: آشنا ساختن جامعه با وظايف و حقوق شهروندي در حوزه سلامت و بهداشت كودكان و جلب مشاركت‌هاي اجتماعي براي كودكان از ديگر اين انتظارات محسوب مي‌شود.
سلطاني پرداختن به مسائل فرهنگي واجتماعي مربوط به كودكان تاكيد كرد و اذعان داشت: كودكان امروز زنان و مردان آينده اين مملكت هستند ومسائل فرهنگي و اجتماعي آنان بايد دقت شود.
وي با تأكيد بر ضرورت آشنا ساختن جامعه با وظايف و حقوق شهروندي در حوزه سلامت و بهداشت كودكان گفت: بايد اهميت و سلامت كودكان در جامعه فرهنگ سازي شود تا با داشتن فرزنداني سالم جامعه‌اي سالم براي نسل فردا برنامه‌ريزي شود.
سلطاني خاطرنشان كرد: باتوجه به اهميت و ضرورت پرداختن به مسائل كودكان و فراهم ساختن محيطي امن و ايمن براي كودكان بر اساس اين طرح شهرداري شهركرد موظف است اعتبار مورد نياز و رديف اعتباري لازم براي انجام وظايف شهرداري را در بودجه سنواتي شهرداري پيش‌بيني و لحاظ كند.
انتهاي پيام/صا20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها