عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نوشيدن دو ليوان آب قبل از صرف غذا به کاهش وزن افراد چاق کمک مي‌کند

نوشيدن دو ليوان آب قبل از صرف غذا به کاهش وزن افراد چاق کمک مي‌کند
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:40 ق.ظ

نوشيدن دو ليوان آب قبل از غذا به کاهش وزن کمک مي‌كند، البته اين کاهش از نوع کاهش وزن موقتي نيست.

تازه‌ترين يافته‌هاي پژوهشگران حاكيست نوشيدن 2 ليوان هشت انسي آب قبل از صبحانه، ناهار و شام به افراد چاق که قصد کاهش وزن دارند، کمک خواهد کرد که راحت‌تر به مقصود خود برسند.

پژوهشگران در تحقيقات خود، با تشكيل دو گروه از افراد چاق، به آن‌ها يک رژيم کم کالري ارائه دادند و از يک گروه خواستند علاوه بر رعايت رژيم، قبل از هر وعده دو ليوان آب هم بنوشند.

بعد از 12 هفته گروهي که علاوه بر رژيم، آب هم خورده بودند 15.5 پوند، معادل 7.03 كيلوگرم وزن کم کردند، در حالي که کاهش وزن در گروه ديگر به طور ميانگين 11 پوند،‌ معادل 4.989 كيلوگرم بوده است.

بندا داوي سرپرست اين تحقيق و استاديار دانشگاه ويرجينيا مي‌گويد: البته اين روش يک روش سريع کاهش وزن نيست. با نوشيدن آب مي‌توان روند خالي شدن معده را کند کرد که يک راه کمکي است تا افراد چاق بتوانند بر روي گرسنگي خود کنترل پيدا کنند.

اين روش فقط بر روي بزرگسالان و افراد ميانسال آزمايش شده است، اما ليوي چن، استاديار دانشگاه لوايزيانا مي‌گويد: اين روشي است که براي تمامي افراد کاربرد دارد، به خصوص اگر باعث کاهش مصرف نوشيدني‌هاي شيرين شود.

در ميان بزرگسالان آمريکايي روزانه 28 انس،‌ معادل 793.8 گرم نوشيدني‌هاي شيرين مصرف و در بيشتر آنها از شکر استفاده مي‌شود. در تحقيقاتي که در گذشته انجام شده بود، اين نتيجه حاصل شد که اگر افراد مقدار بسيار اندکي مصرف قند خود را پايين بياورند، به طور قابل توجهي فشار خون خود را نيز پايين خواهند آورد. پس با اين راهکار جديد افراد چاق با يک تير دو هدف را نشانه مي‌گيرند، هم به کاهش وزن خود کمک مي‌کنند و هم فشار خون خود را پايين مي‌آورند.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها