عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

پزشكان تاكيد كردند: آسم حاصل تجمع باكتري‌ها در مجاري تنفسي است

پزشكان تاكيد كردند: آسم حاصل تجمع باكتري‌ها در مجاري تنفسي است
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:45 ق.ظ

پزشكان تاكيد كردند كه آسم مي‌تواند حاصل تجمعات باكتريايي در مجاري تنفسي باشد.

اين متخصصان در دانشگاه كاليفرنيا طي مطالعات جديد خود دريافته‌اند كه افزايش خطر بروز آسم با تركيبي از گونه‌هاي باكتريايي كه در مجاري برونش‌ها ساكن مي‌شوند، رابطه عجيب و شگفت‌انگيزي دارد. اين يافته مي‌تواند به كشف راه‌كارهاي جديد براي مقابله با بيماري‌هاي التهابي معمولي منجر شود.

به گزارش روزنامه ساندي تايمز، دكتر هومر بوشي استاد پزشكي در بخش طب ريوي و مراقبت باليني اين دانشگاه خاطرنشان كرد: محققان با استفاده از تكنيك‌هاي جديد دريافته‌اند كه تنوع ميكروب‌ها در مجاري تنفسي خيلي بيشتر از آن است كه در گذشته تصور مي‌شد. اين تركيبات ميكروبي عامل بروز طيف وسيعي از بيماري‌هاي التهابي شامل آسم، آكنه، سندرم روده تحريك پذير، عفونت رحمي و يا حتي چاقي است.

به گزارش ايسنا، آسم اختلالي است که در آن گاهي تنفس مشکل مي‌شود و تنگي نفس به صورت متناوب رخ مي‌دهد. علائم و شدت بيماري در افراد مختلف متفاوت است. برخي افراد سرفه، خس خس سينه و تنگي نفس را تقريبا هر روز تجربه مي‌كنند. برخي ديگر در فواصل بين حملات تنگي نفس علامتي ندارند.

پزشكان مي گويند؛ به هر حال تمام مبتلايان به آسم در اين نکته مشترک هستند که مجاري هوايي در ريه‌هاي آنها به صورت غيرطبيعي و متناوب تنگ مي‌شوند. بيشترين موارد آسم در حدود سن پنج سالگي آشكار مي‌شوند. اين بيماري خاص كودكان نيست بلكه در افراد در سنين مختلف بروز  مي‌كند.

برخي مطالعات تاييد كرده است كه ابتلا به عفونت‌هاي تنفسي در کودکي خطر ابتلا به آسم را کاهش مي‌دهد. اگر آسم به خوبي کنترل شود علائم بروز نمي‌کنند و بيمار مي‌تواند از يك زندگي مفيد و عادي بهره‌مند باشد.

اين مطالعه در مجله آلرژي و ايمونولوژي باليني منتشر شده است.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها