عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

روسيه، مذاكره با ژاپن در خصوص مناقشه ارضي را خواستار شد

روسيه، مذاكره با ژاپن در خصوص مناقشه ارضي را خواستار شد
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:00 ق.ظ

وزير امور خارجه روسيه در بيانيه‌اي كه امروز (يكشنبه) منتشر شد اعلام كرد: روسيه اميدوار است ژاپن در مذاكرات براي دستيابي به قرارداد صلح ميان دو كشور به خوبي همكاري داشته باشد.

به گزارش خبرگزاري شينهوا، رسانه‌هاي محلي گزارش دادند: يوكيو ادانو، دبير كابينه ژاپن جزاير شمالي مورد مناقشه را با هواپيما مورد بازديد قرار داد.

اين جزاير كه در ژاپن قلمروي شمالي و در روسيه كوريل جنوبي خوانده مي‌شوند مانع انعقاد قرارداد صلح ميان دو كشور از زمان پايان جنگ جهاني دوم شده‌اند.

در بيانيه‌ي وزارت امور خارجه روسيه آمده است: روسيه اميدوار است كه توكيو اين ابهام را كه تنها اذهان عمومي را به خود مشغول مي‌كند، از بين ببرد و تصميم نهايي را براي برقراري روابطي آزاد، آرام و بدون پيش شرط اتخاذ كند.

مسكو پيش از اين يكبار پيشنهاد امضاي يك قرارداد همكاري و دوستي به جاي قرارداد صلح كامل را به توكيو داده بود كه با مخالفت ژاپن مواجه شد.

ديميتري مدودف، رئيس جمهور روسيه نوامبر سال گذشته از جزيره كوناشيري بازديد به عمل آورد و نخستين رهبر روسي بود كه به اين جزاير مورد مناقشه سفر كرد. به دنبال اين اتفاق، ژاپن سفير خود را در اعتراض به اين سفر از مسكو فرا خواند.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7281
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها