عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اپوزيسيون هلند سفر خود به خاور ميانه را لغو کرد

اپوزيسيون هلند سفر خود به خاور ميانه را لغو کرد
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:01 ق.ظ

احزاب چپگراي اپوزيسيون هلند اعلام کرده‌اند که سفر به خاور ميانه را پس از آنکه مصر از ليست کشور‌هاي مورد نظر براي سفر حذف شد، لغو کردند.

روزنامه تراوا - چاپ هلند - در اين باره نوشت: برنامه سفر به خاورميانه چند روز پيش به طور ناگهاني تغيير کرده و پس از آن احزاب چپگرا اعلام کردند که در سفر هيات کميسيون خارجي مجلس حضور نخواهند داشت.

فرانس تيمر مانس، نماينده حزب کارگر پس از آنکه به دليل امنيتي، سفرش به مصر لغو شد، اعلام کرد که در سفر خاورميانه شرکت نخواهد کرد.

البيراک، رئيس کميسيون خارجي مجلس هلند نيز به دليل باردار شدن نمي‌تواند در اين سفر شرکت کند.

زماني که مشخص شد رژيم صهيونيستي تلاش کرده تا از سفر هيات هلندي به فلسطين جلوگيري کند، احزاب سوسياليست، سبز چپ و دموکرات‌هاي 66، اين سفر را تحريم کردند. اکنون تنها نمايندگاني از احزاب ليبرال، آزادي و دموکرات مسيحي‌، اتحاديه مسيحي‌ و (SGP) به لبنان، اردن، اسرائيل و بخش‌هايي‌ از سرزمين‌هاي فلسطيني سفر خواهند کرد.

به گفته آلکساندر پختولد، رهبر حزب دموکرات‌هاي 66، ليبرمن، وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي به دلايل سياسي و نه به دلايل امنيتي، از ورود نمايندگان مجلس هلند به نوار غزه جلوگيري کرده است.

هاري فان بومل، نماينده حزب سوسياليست در پارلمان هلند معتقد است که بقيه اعضاي کميسيون مي‌بايست سفر خود را نيز لغو کنند اما احزاب ديگر اعلام کرده اند که سفر خود را در روز دوشنبه آغاز خواهند کرد.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها