عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

حاشيه‌هاي جلسه‌ علني امروز مجلس

حاشيه‌هاي جلسه‌ علني امروز مجلس
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:03 ق.ظ

رييس‌جمهور صبح امروز - يك‌شنبه - در جلسه‌ي علني مجلس شوراي اسلامي حاضر شد تا لايحه‌ي بودجه‌ي سال 90 را تقديم مجلس كند.

غضنفري وزير بازرگاني، محصولي وزير رفاه، خليليان وزير جهادكشاورزي، حسيني وزير ارشاد و شمس‌الدين حسيني وزير امور اقتصادي، رييس‌جمهور را همراهي مي‌كردند.

*پس از بررسي دستور لايحه‌ي نظارت بر رفتار قضات و سخنراني ناطقان ميان‌دستور در مجلس، رييس‌جمهور و هيات همراه جهت تقديم لايحه‌ي بودجه ساعت 11 وارد مجلس شدند. اين در حالي بود كه دكتر لاريجاني علي‌رغم روال معمول، هنگام نطق‌هاي ميان‌دستور نيز در جلسه حاضر بود تا در هنگام ورود رييس‌جمهور و تقديم لايحه‌ي بودجه، رياست جلسه را بر عهده داشته باشد.

*به هنگام تقديم لايحه‌ي بودجه توسط احمدي‌نژاد به لاريجاني، تجمع نمايندگان حول هيات رييسه و نيز تريبون رييس‌جمهور مشهود بود.

*احمدي‌نژاد در سخنان خود درخصوص اعتبارات براي مسكن روستايي، به آمارهاي احصاء شده در اين خصوص اشاره كرد و گفت: در آماري كه ما گرفته‌ايم يك خانواده 24 نفر بوده‌اند. هم‌چنين يك خانواده ماشاءالله 55 نفر بوده‌اند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با خنده به نمايندگان گفت: از مجلس و دولت كم مي‌كنيم و به بودجه‌ي عمراني اضافه مي‌كنيم.

رييس‌جمهور خطاب به نمايندگان تاكيد كرد كه نياز نداريم لايحه‌ي جديدي در مجلس نوشته شود. اين لايحه به نمايندگي از كل كشور نوشته شده است و فكر مي‌كنم كار رسيدگي به لايحه‌ي بودجه آسان شد. لذا تطبيق لايحه با سياست‌ها و برنامه، وقت شما را زياد نخواهد گرفت. بنابراين طوري عمل كنيد كه انسجام بودجه حفظ شود.

به گزارش ايسنا، زماني كه احمدي‌نژاد مي‌خواست لايحه بودجه‌ي 90 را به رييس مجلس ارايه دهد، با درخواست نمايندگان مبني بر اعلام رقم بودجه مواجه شد كه در پاسخ اظهار داشت: رقم بودجه را مي‌خواهيد چه‌كار؟ بودجه را مي‌دهيم و رقم آن را مي‌بينيد.

رييس‌جمهور سپس اعلام كرد كه بودجه‌ي عمومي 176 هزار و 993 ميليارد تومان است.

وي يادآور شد كه تبصره‌هاي اين بودجه نيز بسيار كم شده، به گونه‌اي كه در جيب جا مي‌شود.

احمدي‌نژاد خطاب به نمايندگان افزود: به هر استاني كه مي‌رويد مي‌توانيد بودجه‌اش را ببينيد.

رييس‌جمهور در پايان گفت: با تصويب بودجه‌ي عالي و سازنده، عيد نوروز را با خانواده‌هايتان خواهيد گذراند.

وي با مزاح اضافه كرد كه اگر بدون بودجه به خانه برويد راهتان نخواهند داد.

*به گزارش ايسنا، در حاشيه‌ي تقديم بودجه‌ي سال 90 به مجلس، در حالي كه اعلام شده بود احمدي‌نژاد در يك كنفرانس مطبوعاتي در مجلس شركت خواهد كرد و حتي تريبون برگزاري اين مصاحبه‌ي مطبوعاتي برپا شده و خبرنگاران آماده‌ي حضور رييس‌جمهور جهت طرح سوالات خود بودند اين مصاحبه‌ي مطبوعاتي لغو شد. سپس رييس‌جمهور از درب هيات رييسه‌ي مجلس خارج شد و در طول مسير چند متري تا خروج وي، نمايندگان رسانه‌ها او را احاطه كرده بودند تا پاسخ سوالات خود را از رييس‌جمهور بشنوند.

احمدي‌نژاد به برخي از اين سوالات به طور خلاصه پاسخ گفت.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها