عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

علت اصرار مبارك براي ماندن در شرم‌الشيخ فاش شد

علت اصرار مبارك براي ماندن در شرم‌الشيخ فاش شد
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:13 ق.ظ

يكي از بزرگترين نويسندگان و تحليل‌گران مصري از دليل حضور مبارك و خانواده وي در شرم‌الشيخ پرده برداشت.

محمد حسنين هيكل يكي از بزرگترين نويسندگان و تحليل‌گران مصري در گفتگو با برنامه تلويزيوني "مصر النهارده" اظهار داشت: پروژه پليسي امنيتي کردن کشور در عهد مبارک بر اين مسئله متمرکز بود که مناطقي را ايجاد کنند که دور از دسترس باشد و کسي نتواند ضربه‌اي به مناطق وارد کند. از اينجا بود که شرم الشيخ به عنوان يکي از اين مناطق انتخاب شد.

شرم الشيخ منطقه‌اي باز، بدور از اشراف ارتش و مردم و در همسايگي ارتش آمريكا و رژيم صهيونيستي است.

هيكل همچنين افزود: منطقه شرم‌الشيخ بسيار دور از نظارت ارتش مصر نزديك به دريا و فرودگاه و مهمتر از آن همجوار اسراييل و نيروهاي آمريكايي در سيناست.

اين نويسنده بزرگ مصري گفت: مبارك همچنان ارتباطات كامل خود با همه جا را دارد و تلفن‌هاي او همچنان با قاهره برقرار است. ما در حال حاضر با يك خطر بزرگ در شرم‌الشيخ روبرو هستيم و بايد براي دور ساختن اين خطر از انقلاب مردم مصر اين قضيه را حل و فصل كنيم.

به گزارش سايت اينترنتي المحيط، هيكل گفت: حضور مبارك در شرم‌الشيخ مي‌تواند مركز خطري براي انقلاب سفيد مصر و ايجاد مشكلات و بحران‌هاي ديگر شود.

اين نويسنده مصري همچنين گفت: كسي به من نگويد كه مبارك مرد مسني است و بايد ما بخشنده باشيم و نبايد نقش محوري‌اش را در جنگ اكتبر فراموش كنيم. من از مسئوليت‌هاي يك رئيس دولت سخن مي‌گويم. بسياري از مردمي كه مخالف كناره‌گيري مبارك هستند همچنان در ارتباط با شرم‌الشيخ مي‌باشند و نبايد فراموش كنيم كه مقامات اسراييلي همچنان معتقدند كه مبارك هم پيمان استراتژيك مهمي براي اسراييل است.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها