عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

بومي‌سازي استانداردها موجب تحول صنعت گاز مي‌شود

بومي‌سازي استانداردها موجب تحول صنعت گاز مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  10:34 ق.ظ

 حميدرضا مسعودي در كميته فني و عملياتي منطقه ويژه پارس جنوبي اظهار داشت: وزارت نفت در چند سال گذشته، تلاش زيادي براي استفاده از نيروهاي توانمند بومي در طرح‌هاي مهم به ويژه در منطقه پارس جنوبي داشته و شاهد موفقيت‌هاي خوبي با استفاده از خلاقيت و ابتكارات متخصصان داخلي هستيم. 
وي افزود: حضور متخصصان داخلي و افزايش توانمندي اين عزيزان سبب شده كه در مقابله با تحريم‌ها به موفقيت قابل قبولي برسيم و بدون شك با وجود متخصصان داخلي در صنعت نفت، موفقيت‌هاي بيشتري حاصل مي‌شود. 
مدير طرح‌هاي مهندسي سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس جنوبي خاطرنشان كرد: خوشبختانه با سياست‌هاي راهبردي وزارت نفت كه در حال طراحي و تدوين است، در آينده نزديك بيش از پيش شاهد بومي‌سازي استانداردهاي صنعت گاز كشور خواهيم بود. 
مسعودي تصريح كرد: از آنجا كه ايران اسلامي دومين دارنده ذخاير گاز جهاني است؛ از اين رو به منظور انجام طراحي، اجرا و بهره‌برداري از پروژه‌هاي موجود در ميادين گازي كشور چاره‌اي جز بومي كردن استانداردهاي گاز كشور نداريم. 
وي اضافه كرد: صنعت نفت و گاز كشور با راهبردهاي وزير نفت گام‌هاي موثري برداشته و با تلاش‌هاي انجام شده، استاندارد اي.پي.اس (IPS) در حال به‌روز رساني و بومي‌سازي است. 
مسعودي ادامه داد: كار كارشناسي مهندسان و متخصصان باتجربه صنعت نفت و گاز بر بومي‌سازي متكي بر حفظ آخرين پيشرفت‌هاي جهاني است و در اين راستا وجود تجربه 100 ساله صنعت نفت موجب شده تا مسير فني و اصولي صحيحي براي استقرار يك نظام علمي به منظور بومي‌سازي استانداردها طي شود. 
مدير طرح‌هاي مهندسي سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس عنوان داشت: خوشبختانه با وجود شرايط خاص جهاني كه دشمنان سعي به تحريم صنعت نفت و گاز ايران اسلامي دارند‌ اما نگاه علمي وزارت نفت با تمركز بر دانش‌محوري و حفظ زنجيره ارزش موجب خنثي كردن تمام محدوديت‌هاي فراروي صنعت نفت و گاز كشور مي‌شود. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها