عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

بومي‌سازي استانداردها موجب تحول صنعت گاز مي‌شود

بومي‌سازي استانداردها موجب تحول صنعت گاز مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  10:34 ق.ظ

 حميدرضا مسعودي در كميته فني و عملياتي منطقه ويژه پارس جنوبي اظهار داشت: وزارت نفت در چند سال گذشته، تلاش زيادي براي استفاده از نيروهاي توانمند بومي در طرح‌هاي مهم به ويژه در منطقه پارس جنوبي داشته و شاهد موفقيت‌هاي خوبي با استفاده از خلاقيت و ابتكارات متخصصان داخلي هستيم. 
وي افزود: حضور متخصصان داخلي و افزايش توانمندي اين عزيزان سبب شده كه در مقابله با تحريم‌ها به موفقيت قابل قبولي برسيم و بدون شك با وجود متخصصان داخلي در صنعت نفت، موفقيت‌هاي بيشتري حاصل مي‌شود. 
مدير طرح‌هاي مهندسي سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس جنوبي خاطرنشان كرد: خوشبختانه با سياست‌هاي راهبردي وزارت نفت كه در حال طراحي و تدوين است، در آينده نزديك بيش از پيش شاهد بومي‌سازي استانداردهاي صنعت گاز كشور خواهيم بود. 
مسعودي تصريح كرد: از آنجا كه ايران اسلامي دومين دارنده ذخاير گاز جهاني است؛ از اين رو به منظور انجام طراحي، اجرا و بهره‌برداري از پروژه‌هاي موجود در ميادين گازي كشور چاره‌اي جز بومي كردن استانداردهاي گاز كشور نداريم. 
وي اضافه كرد: صنعت نفت و گاز كشور با راهبردهاي وزير نفت گام‌هاي موثري برداشته و با تلاش‌هاي انجام شده، استاندارد اي.پي.اس (IPS) در حال به‌روز رساني و بومي‌سازي است. 
مسعودي ادامه داد: كار كارشناسي مهندسان و متخصصان باتجربه صنعت نفت و گاز بر بومي‌سازي متكي بر حفظ آخرين پيشرفت‌هاي جهاني است و در اين راستا وجود تجربه 100 ساله صنعت نفت موجب شده تا مسير فني و اصولي صحيحي براي استقرار يك نظام علمي به منظور بومي‌سازي استانداردها طي شود. 
مدير طرح‌هاي مهندسي سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس عنوان داشت: خوشبختانه با وجود شرايط خاص جهاني كه دشمنان سعي به تحريم صنعت نفت و گاز ايران اسلامي دارند‌ اما نگاه علمي وزارت نفت با تمركز بر دانش‌محوري و حفظ زنجيره ارزش موجب خنثي كردن تمام محدوديت‌هاي فراروي صنعت نفت و گاز كشور مي‌شود. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها