عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

افزايش دستمزدها موجب رشد تورم در اروپا خواهد شد

افزايش دستمزدها موجب رشد تورم در اروپا خواهد شد
دوشنبه 2 اسفند 1389  10:35 ق.ظ

 ه نقل از فرانس پرس ژان كلود تريكت تصريح كرد افزايش سطح دستمزدها در شرايط كنوني كه اقتصاد اروپا با فشارهاي تورمي روبرو است ابلهانه ترين كاري است كه مي توان انجام داد . 
وي در پاسخ به اين سوال كه فشارهاي زيادي در آلمان و فرانسه از سوي اتحاديه هاي كارگري براي افزايش دستمزد وارد مي شود گفت به نظر من در شرايطي كه با افزايش چشمگير قيمت مواد غذايي و انرژي روبرو هستيم افزايش دستمزدها نيز مي تواند به افزايش فشارهاي تورمي در منطقه يورو دامن بزند . 
وي گفت در شرايط كنوني نمي توانيم كاري براي مقابله با افزايش قيمت مواد غذايي و انرژي انجام دهيم ولي مي توانيم با كنترل سطح دستمزدها از موج دوم فشارهاي تورمي جلوگيري كنيم . بايد توجه داشت كه افزايش تورم در اروپا يك اتفاق مقطعي و زود گذر است و مهمترين هدف بانك مركزي اروپا تثبيت قيمتها در ميان مدت و بلند مدت است . 
بر اساس اين گزارش مساله افزايش تورم در اقتصاد جهاني يكي از مهمترين موضوعات نشست اخير وزراي دارايي و روساي بانكهاي مركزي گروه 20 در پاريس بوده است . نرخ تورم اروپا ماه گذشته به بيش از 2.4 درصد رسيد كه اين رقم بالاتر از سقف 2 درصدي تعيين شده از سوي بانك مركزي اروپا است .
تريكت افزود مهمترين نگراني بانك مركزي اروپا در سال 2011 افزايش تورم در منطقه يورو و افزايش بيكاري در برخي از كشورهاي عضو يورو مثل اسپانيا است . 
وي افزود افزايش تقاضا در كشورهاي در حال توسعه و نوظهور تاثير زيادي بر افزايش قيمت مواد غذايي طي ماههاي اخير داشته است و قاره آفريقا بايد با افزايش توليد محصولات كشاورزي نقش خود را در كنترل قيمت مواد غذايي ايفا كند . 
وي در ادامه افزود تغيير الگوهاي مصرفي در كشورهاي بزرگ در حال توسعه و نوظهور موجب افزايش قيمت مواد غذايي شده است و اين مساله براي مدت زمان زيادي در اقتصاد جهاني ادامه خواهد يافت . 
به اعتقاد كارشناسان اقتصادي بانك مركزي اروپا تا سه ماه نخست 2012 تصميمي براي افزايش نرخ بهره بانكي اروپا نخواهد داشت .

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها