عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

قرضاوي: دوره قذافي به سر آمده است

قرضاوي: دوره قذافي به سر آمده است
دوشنبه 2 اسفند 1389  10:35 ق.ظ

  شيخ "يوسف القرضاوي " در گفتگويي تلفني با الجزيره گفت كه معمر القذافي رهبر ديكتاتور ليببي به دليل خون‌هاي پاكي كه از مردم بي‌گناه اين كشور ريخته به افول خود رسيده است و ملت او را طرد كرده است، اين طاغوت‌ها ديگر نمي‌توانند بقايي در اين كشور داشته باشند. 

وي ادامه داد: آنچه بر سر بن علي و مبارك آمد، براي قذافي هم اتفاق خواهد افتاد، من به او مي‌گويم كه او نيز بايد مانند مبارك برود، البته او بايد به وسيله مردم ليبي محاكمه شده و رسوايي‌هايش آشكار شود. 

اين عالم ديني مصري ابراز داشت كه قذافي خود را در ليبي همه چيز مي‌داند و ملت اين كشور را هيچ به حساب مي‌آورد، به همين علت مردم بايد عليه وي انقلاب كرده و هنگامي كه اين اتفاق افتاد، قذافي، هيچ فرد ليبيايي را براي قلع و قمع اين مردم پيدا نكرده، بلكه براي اين منظور از برخي مزدواران آفريقايي استفاده مي‌كند تا مردم را بزنند و به اين ترتيب در روزهاي معدود گذشته تعداد زيادي از مردم كشته شده‌اند. 

قرضاوي از ملت مفاخري چون "عمر مختار " و قبايل ليبي و رهبران ارتش خواست تا به انقلابيون بپيوندند و ليبي را به جايگاه واقعي خود و ماهيت عربي و اسلامي خود برسانند. 

وي خواستار صبر و ثبات از سوي ملت مصر و رد كردن و محكوم كردن قذافي از سوي گروه‌هاي مردمي نظير اساتيد دانشگاه‌ها، قضات و دانشمندان شد و خطاب به آنها گفت: در مواضع خود ثابت قدم باشيد و تظاهرات خود را ادامه دهيد، خداوند شما را ياري مي‌كند و خدا حق را پيروز و باطل را نابود خواهد كرد و شهداي شما در بهشت برين خواهند بود. 

رئيس اتحاديه علماي مسلمان تصريح كرد كه ملت ليبي مانند يك حزب شده و راه خود را شناخته است؛ كسي نمي‌تواند در برابر آنها قرار گيرد، در ليبي زمان تغيير فرار رسيده و اين كشور بايد وارد جهان معاصر با تمام مباني آن شود. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها