عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

پيامبر منشور وحدت را تبيين كرده‌اند

پيامبر منشور وحدت را تبيين كرده‌اند
دوشنبه 2 اسفند 1389  10:36 ق.ظ

 حجت‌الاسلام علي انصاري بوير احمدي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبريك سالروز ولادت نبي مكرم اسلام(ص) با اشاره به مبحث تقريب اظهار داشت: تقريب به معناي نزديك شدن به خداست و نتيجه آن وحدت، همدلي و همرنگي است. 
وي خاطرنشان كرد: اگر بخواهيم موضوع وحدت را دقيق، علمي و صحيح تبيين كنيم بايد ابتدا از ديدگاه قرآن و سپس پيامبر و اهل بيت(ع) اين مسئله را بررسي كنيم. 
رئيس مجمع جهاني شيعه‌شناسي تصريح كرد: رسول خدا(ص) وحدت بين مسلمانان را يكي از وظايف مهم مي‌دانستند و ايشان براي به هم نزديك كردن انسان‌هاي متدين و تقريب بين مذاهب مبعوث شدند. 
حجت‌الاسلام انصاري با بيان اينكه پيامبر اكرم(ص) نسبت به مسئله وحدت و تقريب حساس بودند، گفت: رسول خدا(ص) بندگان را به چنگ زدن به ريسمان الهي فرا خواندند، چراكه اين وحدت مانع از پراكندگي و تفرقه بين مسلمانان مي‌شود. 
وي خاطرنشان كرد: مباني وحدت بايد بر اساس حبل الله و خدامحوري قرار گيرد و اين حبل‌الله برمبناي تفسير به قرآن، سنت، اهل بيت(ع) و عترت است.
رئيس مجمع جهاني شيعه‌شناسي تصريح كرد: بهترين محور براي تقريب ثقلين است كه شامل قرآن و اهل بيت(ع) است. 
حجت‌الاسلام انصاري با بيان اينكه پيامبر منشور وحدت مسلمانان را تبيين كرده است، اذعان داشت: اكنون ميلياردها مسلمان در مكان‌هاي مختلف وجود دارد كه بر اساس اين معيار به دين اسلام گرايش پيدا كردند. 
وي خاطرنشان كرد: عمل كردن به معارف اسلامي و تمسك به ريسمان الهي مهم‌ترين راهبرد رسول خدا(ص) براي حفظ وحدت دنياي اسلام است.

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها