عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

پيامبر منشور وحدت را تبيين كرده‌اند

پيامبر منشور وحدت را تبيين كرده‌اند
دوشنبه 2 اسفند 1389  10:36 ق.ظ

 حجت‌الاسلام علي انصاري بوير احمدي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبريك سالروز ولادت نبي مكرم اسلام(ص) با اشاره به مبحث تقريب اظهار داشت: تقريب به معناي نزديك شدن به خداست و نتيجه آن وحدت، همدلي و همرنگي است. 
وي خاطرنشان كرد: اگر بخواهيم موضوع وحدت را دقيق، علمي و صحيح تبيين كنيم بايد ابتدا از ديدگاه قرآن و سپس پيامبر و اهل بيت(ع) اين مسئله را بررسي كنيم. 
رئيس مجمع جهاني شيعه‌شناسي تصريح كرد: رسول خدا(ص) وحدت بين مسلمانان را يكي از وظايف مهم مي‌دانستند و ايشان براي به هم نزديك كردن انسان‌هاي متدين و تقريب بين مذاهب مبعوث شدند. 
حجت‌الاسلام انصاري با بيان اينكه پيامبر اكرم(ص) نسبت به مسئله وحدت و تقريب حساس بودند، گفت: رسول خدا(ص) بندگان را به چنگ زدن به ريسمان الهي فرا خواندند، چراكه اين وحدت مانع از پراكندگي و تفرقه بين مسلمانان مي‌شود. 
وي خاطرنشان كرد: مباني وحدت بايد بر اساس حبل الله و خدامحوري قرار گيرد و اين حبل‌الله برمبناي تفسير به قرآن، سنت، اهل بيت(ع) و عترت است.
رئيس مجمع جهاني شيعه‌شناسي تصريح كرد: بهترين محور براي تقريب ثقلين است كه شامل قرآن و اهل بيت(ع) است. 
حجت‌الاسلام انصاري با بيان اينكه پيامبر منشور وحدت مسلمانان را تبيين كرده است، اذعان داشت: اكنون ميلياردها مسلمان در مكان‌هاي مختلف وجود دارد كه بر اساس اين معيار به دين اسلام گرايش پيدا كردند. 
وي خاطرنشان كرد: عمل كردن به معارف اسلامي و تمسك به ريسمان الهي مهم‌ترين راهبرد رسول خدا(ص) براي حفظ وحدت دنياي اسلام است.

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها