عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

واگذاري اوراق مشاركت نمونه بارز همكاري با مردم است

واگذاري اوراق مشاركت نمونه بارز همكاري با مردم است
دوشنبه 2 اسفند 1389  10:40 ق.ظ

 عباس حاج‌رسوليها در آيين بهره‌برداري از پروژه‌هاي منطقه 9 با بيان اينكه شورا و مردم بايد با يكديگر همگرايي داشته باشند، اظهار داشت: انقلاب اسلامي بدون وابستگي به هيچ قدرت و تشكيلاتي و با رهبري روحانيت به پيروزي رسيد. 
وي افزود: اين ظرفيت مردم در قانون اساسي را شهيد بهشتي پيش‌بيني كرده بود كه بسياري از مسئولان به اين ظرفيت و شاكله مردمي و شورا اذعان داشته‌اند. 
رئيس شوراي شهر اصفهان با اشاره به اينكه ظرفيت شورا ظرفيت بالايي است، تصريح كرد: سال‌ها پيش شورا 22 خدمات را ارائه كرده كه در دهه چهارم كه دهه عدالت و پيشرفت است، مي‌تواند با ارائه آنها الگوي ساختار ادارات را اسلامي و مردمي كند. 
وي اضافه كرد: بسياري از فعاليت‌هايي كه در سيستم دولتي قابل اجرا نيست در بستر شورا قابل حل است و در جلسات هفتگي شورا مباحث و مشكلات مردمي مطرح لايحه و در هفته بعد به تصويب و اجرا مي‌رسد. 
حاج‌رسوليها تاكيد كرد: شورا و شهرداري به ازاي هر مبلغي كه از مردم دريافت مي‌كنند براي آنها هزينه كرده كه نمونه بارز آن تصويب بودجه 520 ميليارد توماني براي پروژه‌هاي شهرداري در سال آينده است كه به همان ميزان براي مردم هزينه مي‌شود. 
وي با بيان اينكه رمز موفقيت ما در بخش‌هاي دولتي واگذاري امور به مردم است، افزود: تجربه ثابت كرده سپردن كارها به مردم و شوراها براي پيشبرد پروژه‌ها موفقيت‌آميزتر است. 
رئيس شوراي اسلامي شهر اصفهان با اشاره به اينكه مردم از طريق شوراها امور خود را به راحتي مطالبه مي‌كنند، گفت: بروكراسي سيستم اداري دست و پاگير است، اما شورا و شهرداري به راحتي آن را حل و قابل اجرا مي‌كند. 
وي به جايگاه شهر اصفهان اشاره كرد و ادامه داد: مسئولان شهر اصفهان به همراهي مردم تلاش مي‌كنند الگوي اسلامي ايراني را به طور كامل پياده كنند و آن را به كلان شهرها و استان‌هاي ديگر ارائه دهند. 
حاج‌رسوليها بيان داشت: شهرداري اصفهان با فروش اوراق مشاركت همواره مردم را در اجراي پروژه‌ها شريك كرده و اخيرا نيز 200 ميليارد تومان اوراق مشاركت بين مردم عرضه كرده است. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها