عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

پيامبر اكرم(ص) با اصل وحدت بر اختلافات غلبه مي‌كردند

پيامبر اكرم(ص) با اصل وحدت بر اختلافات غلبه مي‌كردند
دوشنبه 2 اسفند 1389  10:40 ق.ظ

 حجت‌الاسلام احمد احساني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبريك سالروز ولادت پيامبر اكرم(ص) با بيان اينكه آخرين رفتار پيامبر اكرم(ص) بر پايه وحدت و يكپارچگي بود، اظهار داشت: سيره حسنه رسول خدا(ص) پيام و رمزي است كه براي ما اسوه‌اي حسنه محسوب مي‌شود. 
وي خاطرنشان كرد: اتحاد بين مسلمانان مهم‌ترين مسئله در سيره و شخصيت پيامبر اكرم(ص) محسوب مي‌شود و وحدت اصلي مهم در مسير توحيدمداري است. 
رئيس ستاد اقامه نماز استان قم تصريح كرد: وحدت اصلي مهم در پيشرفت و موقعيت‌هاي مختلف اجتماعي و سياسي است كه بايد پيرامون تحقق همه جانبه اين اصل مهم تلاش كنيم. 
‌احساني با بيان اينكه وحدت و اتحاد بين شيعيان و اهل سنت در نااميدي دشمنان نقش كليدي دارد، گفت: تفرقه يكي از حربه‌هاي دشمنان بوده تا با ايجاد نفاق بر كشورهاي اسلامي مسلط شوند. 
وي تاكيد كرد: بايد پيرامون وحدت حركت كنيم تا دشمنان به اهداف شوم خود نائل نشوند و وحدت را سرلوحه فعاليت خود قرار دهند. 
رئيس ستاد اقامه نماز استان قم خاطرنشان كرد: پيامبر اكرم(ص) در دوران و موقعيت‌هاي مختلف از اصل وحدت استفاده كردند تا با اتحاد و اتفاق نظر بر اختلافات غلبه كنند. 
‌احساني تصريح كرد: سند پيروزي اسلام در آغاز بعثت وحدت، همدلي و يكپارچگي بوده كه دين‌مداري و ولايت‌مداري نيز زيرسايه آن شكل مي‌گيرد. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها