عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بدون محمد علي كشاورز، «تماشاچي محكوم به اعدام» اجرا شد

بدون محمد علي كشاورز، «تماشاچي محكوم به اعدام» اجرا شد
دوشنبه 2 اسفند 1389  11:04 ق.ظ

نمايش «تماشاچي محكوم به اعدام» بدون حضور محمدعلي كشاورز به صحنه رفت.

به گزارش خبرنگار بخش تئاتر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با وجود اينكه قرار بود محمدعلي كشاورز بعد از سي و دوسال دوري از صحنه تئاتر در اين نمايش به ايفاي نقش بپردازد، اين بازيگر باسابقه به دليل بيماري جسماني‌اش نتوانست در اين نمايش بازي كند و نمايش نامبرده بدون حضور او به صحنه رفت.

 

روح‌الله جعفري دراماتورژ و كارگردان اين اثر نمايشي كه از مدتها پيش علاقمند بود نمايشي را با بازي محمدعلي كشاورز به صحنه بياورد با اظهار تاسف از شرايط جسماني اين بازيگر باسابقه به ايسنا گفت: متاسفانه به دليل وضعيت جسماني آقاي كشاورز نتوانستيم در خدمت ايشان باشيم و با توجه به اين شرايط بعيد مي‌دانم ايشان در اجراهاي عمومي ما هم بتوانند ما را همراهي كنند.

 

وي ادامه داد: به جاي آقاي كشاورز طوفان مهرداديان نقش نويسنده را در نمايش ما بازي مي‌كند.

 

جعفري با اظهارخرسندي از استقبال تماشاگران از اجراي اين اثر نمايشي در آخرين روز بيست و نهمين جشنواره تئاتر فجر اضافه كرد: دكور نمايش ما به گونه‌اي است كه نمي‌شود تماشاگراني روي زمين، نمايش را ببينند، ما هر شب مي‌توانيم ميزبان آن تعداد از تماشاگراني باشيم كه در صندلي‌هاي تالار سايه‌ي مجموعه تئاتر شهر مي‌توانند بنشينند، به همين دليل شنبه شب بخشي از تماشاگران ما پشت در سالن ماندند و شرمنده آنها شديم.

 

او همچنين درباره حذفيات اين اثر نمايشي هم توضيح داد: نمايش ما دو بازبيني رسمي داشته است، در اجراي جشنواره هم دو تن از آقايان حضور پيدا كردند و كار را ديدند كه اجراي عمومي‌مان به نظر آنها بستگي دارد. البته فكر مي‌كنم با توجه به موضوع نمايش و شيوه اجرايي نبايد مشكلي در اجراي عمومي نمايش داشته باشيم.

 

به گفته او؛ اين نمايش از امروز دوم اسفندماه اجراي عمومي خود را در تالار سايه مجموعه تئاتر شهر آغاز مي‌كند. بخشي از اجراهاي اين نمايش در اسفندماه انجام مي‌شود و بخش ديگري نيز در فروردين‌ماه سال 90 به صحنه مي‌رود.

 

نمايش «تماشاچي محكوم به اعدام» راس ساعت 20 و به مدت 60 دقيقه اجرا مي‌شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها