عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

برخورد قاطع با اخلالگران نظم و امنيت عمومي در چهارشنبه آخر سال

برخورد قاطع با اخلالگران نظم و امنيت عمومي در چهارشنبه آخر سال
دوشنبه 2 اسفند 1389  11:04 ق.ظ

دادستاني زنجان با صدور اطلاعيه‌اي با اشاره به نزديك شدن به چهارشنبه آخر سال، اعلام كرد كه با اخلالگران در روند نظم و امنيت عمومي برخورد قاطعانه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين اطلاعيه كه به امضاي حسن مظفري ـ جانشين دادستان عمومي و انقلاب زنجان ـ رسيده، آمده است: «با توجه به نزديكي روزهاي پاياني سال و شور و شوق وصف ناپذير مردم به‌ويژه كودكان و نوجوانان در راستاي استقبال از سال جديد، متأسفانه برخي افراد فرصت طلب و سودجو به بهانه فرارسيدن چهارشنبه آخر سال ( چهارشنبه سوري) اقدام به تهيه و توزيع انواع مواد انفجاري و آتش زا و ترقه بين مردم مي‌كنند.

خريداران مواد محترقه كه اكثرا جوانان و نوجوانان هستند، با به كارگيري اين گونه مواد در معابر عمومي و مراكز پر جمعيت باعث ايجاد صداهاي مهيب انفجاري، رعب و وحشت و سلب آسايش شهروندان مي شوند و به تبع آن زمينه اخلال در نظم و آسايش عمومي و ايجاد مزاحمت براي بانوان و اطفال را فراهم مي‌آورند.

در طول ساليان گذشته شاهد بوده‌ايم كه بر اثر اقدامات مذكور و احتراق چنين موادي، تعداد زيادي از هموطنان خصوصا اطفال و نوجوانان به لحاظ انفجار يا احتراق جان خود را از دست داده و يا دچار صدمات شديد و غير قابل جبراني شده اند و حتي در برخي موارد خسارات مالي فراواني به مردم و استفاده كنندگان آنها وارد شده است.

با توجه به اين موارد ضمن اينكه ارتكاب چنين اعمالي زيبنده جامعه اسلامي و مردم فهيم و با فرهنگ ايران نيست، همچنين از طرف ديگر انجام اينگونه رفتارها باعث سوء استفاده افراد فرصت طلب و سودجو مي شود لذا دادسراي عمومي و انقلاب با توزيع كنندگان اين مواد به ويژه واحدهاي صنفي متخلف و استفاده كنندگان غير متعارف و اخلال كنندگان در نظم و امنيت عمومي مردم، قاطعانه برخورد شده و اقدام قانوني و قضايي در مورد آنها اعمال خواهد شد.

بنابراين از عموم مردم استان زنجان تقاضا مي‌شود هرگونه اطلاعاتي در اين زمينه را به دادسراي استان و نيروي انتظامي اعلام نموده و از خريد مواد محترقه به خصوص توسط فرزندانشان جلوگيري كنند. ضمنا كليه واحدهاي صنفي كه اقدام به نگهداري و خريد و فروش مواد محترقه و منفجره نمايند، توسط اداره اماكن نيروي انتظامي پلمپ خواهند شد».

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها