عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سيستم اتوماسيون اداري دانشگاه شرايط را براي فعاليت‌هايي از جنس دور كاري مهيا مي‌كند

سيستم اتوماسيون اداري دانشگاه شرايط را براي فعاليت‌هايي از جنس دور كاري مهيا مي‌كند
دوشنبه 2 اسفند 1389  11:09 ق.ظ

رييس دانشگاه علم و صنعت با بيان اينكه بايد زير ساخت‌ها و دولت‌هاي الكترونيكي براي اجراي طرح دوركاري را به گونه‌اي مهيا كنيم كه بخش داراي ارباب رجوع خدمات بيشتري ارائه دهند، گفت: توصيه بنده به دست اندركاران اجرايي طرح دوركاري اين است كه اگر بخواهيم خدمات الكترونيكي بيشتر شود بايد در بخشهايي كه ارباب رجوع دارند سرمايه گذاري بيشتري صورت گيرد.

دكتر جبل عاملي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه يكي از زمينه‌هاي محقق شدن طرح دوركاري ايجاد زير ساخت‌هاي الكترونيكي در دانشگاه‌هاست، عنوان كرد:‌ در حال حاضر در اغلب دانشگاه‌هاي بزرگ زير ساخت‌هاي الكترونيكي مناسبي فراهم شده است.

وي با اشاره به فعاليت بالاي سيستم اتوماسيون اداري دانشگاه علم و صنعت، اظهاركرد: اين سيستم مي‌تواند شرايط را براي فعاليت‌هايي از جنس دوركاري مانند خدمات رساني به دانشجويان، كاركنان،‌ امور رفاهي كاركنان،‌ پاسخگويي به سوالات دانشجويان و غيره مهيا كند.

رييس دانشگاه علم و صنعت با بيان اينكه بخشي از فعاليت‌هاي دوركاري نيز مي‌تواند در زمينه آموزش باشد و ما نيز بر اين مسئله تاكيد داريم، عنوان كرد: انجام ارائه خدمات اتاق‌هاي گفتگوي علمي و پاسخگويي به اشكالات درسي دانشجويان مي‌تواند در محيط‌ هاي دانشگاهي بسيار مناسب باشد.

وي ادامه داد: در طرح دوركاري زمينه‌اي را نيز براي كاركنان مهيا مي‌كنيم تا در آن بخش كه مي‌توانند در زمينه دوركاري مشاركت داشته باشند از خدمات آنان بهره مند شويم.

جبل‌عاملي با اشاره به بسترهاي آموزش در مركز آموزش الكترونيكي، عنوان كرد: طرح دوركاري بايد در حوزه فعاليت‌هاي آموزشي، ‌كلاس‌هاي رفع اشكال، حل تمرين و طرح‌هاي اينچنيني اجرا شود كه در اين زمينه تجربيات خوبي صورت گرفته است و تصور مي‌كنيم كه در اين بخش نسبت به ساير بخشهاي اجرايي بتوانيم بيشتر موفق باشيم.

وي در خصوص ميزان متقاضيان طرح دور كاري در دانشگاه علم و صنعت، عنوان كرد: مطمئنا اگر در اين زمينه خوب برنامه‌ريزي كنيم شايد بتوانيم درصد قابل توجهي را از طريق دوركاري در برخي از فعاليت‌هاي اجرايي و اداري فعال كنيم.

رييس دانشگاه علم و صنعت با اشاره به دو دسته فعاليت‌هاي اجرايي اداري، عنوان كرد: دسته اول فعاليت‌هايي هستند كه پاسخگويي به ارباب رجوع را نياز دارند كه در اين بخش مي‌توان خدمات زيادي از طريق دوركاري انجام داد تا ارباب رجوع بتوانند بدون وجود فيزيكي همكاران، از خدمات آنان بهره‌مند شود.

وي با اشاره به دسته دوم، اظهاركرد: دسته دوم يك سري فعاليت‌هاي اجرايي اداري هستند كه فعاليت‌هاي پشت پرده به شمار مي‌روند و نياز به ارتباط با مخاطب و ارباب رجوع ندارند كه تمامي فعاليت‌هاي آنان را به صورت دوركاري مي‌توان انجام داد مانند عمليات حسابداري، كارگزيني، امور مالي اداري و عمليات پشتيباني كه وظيفه تهيه گزارش و آمار و نظارت و ارزيابي را بر عهده دارد.

جبل‌عاملي با بيان اينكه زمان زيادي از مصوبه هيات دولت در خصوص آيين نامه دوركاري نمي‌گذرد، افزود: ما فرصت كافي براي كاركردن در اين آيين نامه را داريم.

وي با تاكيد بر اينكه در بخشهايي كه داراي ارباب رجوع هستند مي‌توان طرح دوركاري را به صورت فعال انجام داد، افزود: از اين طريق مي‌توانيم بسياري از معضل‌هاي اجتماعي را حل كنيم، بنابراين بايد در اين بخش بيشتر سرمايه گذاري شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها