عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: صله رحم و نیکى، حساب (قیامت) را آسان و از گناهان جلوگیرى مى‌کند. کافى، ج2، ص157

ارزيابي مخاطبان از جشنواره‌ي تئاتر فجر سپري شده

ارزيابي مخاطبان از جشنواره‌ي تئاتر فجر سپري شده
دوشنبه 2 اسفند 1389  11:10 ق.ظ

با سپري شدن جشنواره‌ي تئاتر فجر تعدادي از مخاطبان آن، اين دوره‌ از جشنواره‌ را ارزيابي كردند.

بخش تئاتر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سراغ مخاطبان بيست‌ونهمين جشنواره‌ي بين‌المللي تئاتر فجر رفته است تا ارزيابي‌شان را از اين دوره‌ي جشنواره‌ي تئاتر فجر بگويند.

يكي از مهمانان خارجي درباره‌ي ميزان رضايتش از برنامه‌هاي امسال مي‌گويد:بعضي از نمايش‌ها خوب بوده و من واقعا آنها را دوست داشتم، ولي بعضي ديگر واقعا ضعيف بودند، اما چيزي كه در اين جشنواره مرا اذيت مي‌كند، اين است كه هنوز نمي‌دانم، چرا بايد براي ديدن يك نمايش زمان زيادي انتظار بكشم؟ مگر اين نمايش‌ها از قبل آماده نشدند؟

در قسمت ديگري از تئاتر‌شهر پسر جواني ـ دانشجوي تئاتر ـ معتقد است:نمايش‌هاي امسال آن‌طور كه بايد نبودند. وقتي نمايش‌هاي خوب هم توليد مي‌شوند، آن را توقيف مي‌كنند.

وقتي به سمت تالار قشقايي رفتيم، مادر و دختر جواني پشت در بسته‌ي تالار ايستاده بودند و منتظر اجراي نمايش بودند.

دختر جوان مي‌گويد: به نظر من قبل از اين‌كه به نظرسنجي در مورد كيفيت آثار بپردازيم، بهتر است اول فكري به حال سطح فرهنگي جامعه كنيم. تماشاگران تئاتر هنوز نمي‌دانند كه بايد روي صندلي بنشينند كه شماره‌اش با شماره‌ي بليت منطبق است. نه اين‌كه هر جا دلشان خواست بنشينند.

مادر او نيز در تكميل صحبت‌هاي دخترش ادامه مي‌دهد:ما هميشه قبل از شروع نمايش بليت تهيه مي‌كنيم، اما كافي است كه ده دقيقه دير برسيم. سريع صندليمان را از دست مي‌دهيم، چون افرادي كه بدون بليت وارد سالن مي‌شوند، جايمان را مي‌گيرند.

اما تماشاگر ديگري معتقد است:خيلي خوب است كه مي‌توانيم بدون بليت وارد سالن شويم. مگر غير از اين است كه كارگردانان تئاتر هميشه از اين مساله كه به خاطر گران‌بودن بليت، سالن‌ها خالي است، شكايت دارند! خب اين كار باعث مي‌شود، سالن‌ها پر شود و گروه نمايش هم انرژي بگيرند. اين‌طوري همه‌ي اقشار هم مي‌توانند تئاتر ببينند.

و تماشاگر خانمي معتقد است:نمايش‌هاي امسال خيلي پربار بودند و نسبت به دوره‌هاي قبل تكميل‌تر شده بودند، به‌خصوص نمايش‌هاي خارجي واقعا عالي بود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها