عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رييس کل دادگستري كرمانشاه: نظم حاکم بر هر شعبه به مدير دفتر آن بر مي‌گردد

رييس کل دادگستري كرمانشاه: نظم حاکم بر هر شعبه به مدير دفتر آن بر مي‌گردد
دوشنبه 2 اسفند 1389  11:11 ق.ظ

رييس کل دادگستري استان کرمانشاه بر برخورد خوب و مناسب مديران دفاتر دادگاه‌ها با ارباب رجوع تاكيد كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) ـ منطقه کرمانشاه، حجه الاسلام و المسلمين علي مظفري در جلسه با مدير دفتران محاکم قضايي کرمانشاه اظهار كرد: اداره کننده هر شعبه طبق قانون بر عهده مدير دفتر است، لذا نظم و انظباط حاکم بر هر شعبه به مدير دفتر آن بر مي‌گردد و به تعبيري مدير دفتر در واقع مدير شعبه است و غير از کنترل قضايي پرونده، ديگر موارد در کنترل مدير دفتر است.

رييس کل دادگستري استان کرمانشاه با اشاره به برخي وظايف مدير دفتران، تصريح کرد: يکي از وظايف مدير دفتران که شاخص کار آنهاست، تعيين وقت دادرسي است که بايد به صورت منظم صورت پذيرد، تنظيم وقت دارسي به صورت منظم حاکي از مديريت خوب آنهاست.

 

وي تاکيد كرد که اولين وقت رسيدگي بايد راس ساعت 8 صبح باشد.

 

نپذيرفتن دادخواست هاي ناقص از ديگر وظايفي بود که مظفري به آن اشاره کرد و اظهار كرد: هيچ دفتري مجاز نيست دادخواست هاي ناقص را ثبت كند چرا که در قانون موارد رفع نواقص آمده اما تکليف به پذيرش دادخواست ناقص نشده است.

 

همچنين ابلاغ حضوري از ديگر موکدات مظفري بود و گفت: حتي الامکان تا جايي که مقدور است ابلاغ بايد حضوري صورت گيرد که حائز فوايد فراوان است و بسياري موارد تالي فاسد را از بين مي برد و در مواردي که امکان ابلاغ حضوري نيست بايد نگارش برگه هاي ابلاغ دقت لازم صورت گيرد که مشکل به وجود نيايد.

 

برخورد تکريم آميز با ارباب رجوع، اعسار از هزينه دادرسي با هماهنگي روساي محاکم از ديگر مواردي بود که رييس کل دادگستري در اين جلسه به آن ها اشاره کرد.

 

رييس شوراي قضايي استان در پايان، حسن انجام وظيفه به وسيله کارگزاران را ضمن اينکه موجب حليت دستمزد دانست، افزود: وقتي کار يک ارباب رجوع با ضوابط خاص و قانونمند انجام مي پذيرد به واقع به تحقق يک حقانيت منتهي مي شود که بسيار مهم و مورد توصيه آموزه هاي مبين ديني و اخلاقي است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها