عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران: در حوزه پزشکي ارتباط مناسبي بين کشورهاي اسلامي وجود ندارد

رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران: در حوزه پزشکي ارتباط مناسبي بين کشورهاي اسلامي وجود ندارد
دوشنبه 2 اسفند 1389  11:14 ق.ظ

رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران با بيان اينکه شبکه‌هاي مختلف ارتباطي بين کشورهاي اسلامي وجود دارد که بسياري از اين شبکه‌ها کاملا فعال نيستند، اظهار كرد: در حوزه پزشکي ارتباط مناسبي بين اين کشورها وجود ندارد که بخشي از اين مسئله به تفاوت‌هاي حوزه پزشکي بين ايران و کشورهاي ديگر برمي گردد.

به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي ايسنا - منطقه علوم پزشکي تهران، دکتر باقر لاريجاني در حاشيه اختتاميه نشست «ايجاد شبکه دانشگاه ها و دانشکده هاي علوم پزشکي کشورهاي اسلامي» و در جمع خبرنگاران با بيان اينكه ايده ايجاد يک شبکه بين کشورهاي اسلامي در زمينه سلامت و پزشکي در دانشگاه علوم پزشکي تهران با توجه به شرايط و انتشارات فراوان در حوزه توليد علم و پيشرفت‌هاي ايران در عرصه پزشکي در بين کشورهاي منطقه به وجود آمد، بيان کرد: تصميم ايجاد شبکه حدود پنج سال پيش در يک جلسه در کيش آغاز شد که به دليل عدم تعيين يک دبيرخانه ثابت ادامه پيدا نکرد و دوسال پيش با همکاري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي ايجاد اين شبکه‌ها مجددا آغاز شد.

وي با بيان اينكه اين جلسه براي ساماندهي موقعيت دبيرخانه شبکه برگزار شد، ادامه داد: اين دبيرخانه با نظر نمايندگان دانشگاه‌ها در دانشگاه علوم پزشکي تهران ايجاد مي‌شود.

لاريجاني با بيان اينكه ايجاد اين شبکه در شرايط فعلي ارتباطاتي را ايجاد مي‌کند که دانش پزشکي در منطقه توسعه پيدا کند و سلامت بيشتر مردم را تضمين کند، تصريح كرد: همچنين به دليل شرايط خوب ايران در حوزه آموزش و تحقيقات پزشکي و ارائه خدمات مي‌تواند در برخي زمينه‌ها موجب پيشرفت کشورهاي منطقه شود.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي تهران از ديگر محورهاي نشست ايجاد شبکه دانشگاه‌ها و دانشکده‌هاي علوم پزشکي کشورهاي اسلامي، به تبادل استاد و دانشجو و توجه به برخي حوادث ايجاد شده، بيماري‌ها و اپيدمي‌هاي خاص و در منطقه اشاره کرد.

وي با بيان اينکه اگر بخواهيم سلامت مردم کشور خود را تضمين کنيم نمي توانيم از سلامت مردم منطقه غافل باشيم، اظهار كرد: پروژه‌هاي آينده نگرانه‌اي در حوزه پزشکي وجود دارد که همکاري و کمک کشور هاي منطقه مي‌تواند موجب پيشرفت آن شود.

لاريجاني با بيان اينكه بستر ايجاد شبکه در اين نشست نهايي شد، اظهار كرد: در مرحله بعد دبيرخانه شبکه، پروژه‌هايي را آماده خواهد کرد که به صورت الکترونيک بين کشورهاي اسلامي توزيع مي‌شود.

وي با بيان اينکه پذيراي ورود همه کشورها و دانشگاه‌ها در داخل و خارج از کشور هستيم، افزود: اين شبکه مي تواند متناسب با خواست‌ها و توانايي‌هاي هر کشور، هماهنگي ايجاد کند و براي ارتقاي کشور هاي اسلامي در حوزه پزشکي بستري ايجاد كند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها