عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

ابراز خرسندي مركل از آزادي دو آلماني بازداشت شده در ايران

ابراز خرسندي مركل از آزادي دو آلماني بازداشت شده در ايران
دوشنبه 2 اسفند 1389  11:15 ق.ظ

صدر اعظم آلمان از خبر آزادي دو تبعه اين كشور ابراز خرسندي كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، خبرگزاري آلمان گزارش داد: وزارت امور خارجه‌آلمان اعلام كرد كه وزير امور خارجه‌ اين كشور صبح يكشنبه به همراه ماركوس هلويگ و ينس كخ، دو تبعه‌ آلماني بازداشت شده در ايران به كشورش بازگشت.

اين دو آلماني كه با ويزاي توريستي به ايران سفر كرده‌ بودند اما قصد انجام مصاحبه‌هايي را داشتند، در ماه اكتبر در شمال غرب ايران بازداشت شدند.

آنگلا مركل، صدر اعظم آلمان از خبر آزادي دو تبعه اين كشور ابراز خرسندي كرد.

مركل به روزنامه بيلد ام زونتاگ كه اين دو آلماني عكاس و خبرنگار آن روزنامه‌ هستند، گفت: بسيار خوشحالم كه بالاخره ماركوس هلويگ و ينس كخ توانستند به آلمان بازگردند.

وي ادامه داد: اميدوارم كه خيلي سريع - به لحاظ جسمي و روحي- بهبود يابند و بر رويدادهاي دشوار ماه‌هاي گذشته فائق آيند.

به گزارش ايسنا، وستروله در سفر به ايران با مقامات كشورمان نيز ديدار و گفت‌وگو كرد.

وزير امورخارجه آلمان در كنفرانس خبري مشترك با علي اكبر صالحي، وزير امور خارجه ايران گفت: براي گفت‌وگوي پربار با رييس جمهور و وزير امور خارجه ايران و پذيرايي گرم تشكر مي‌كنيم.

وي در پاسخ به پرسشي در مورد پيگيري دو تبعه‌ي آلماني كه در ايران بازداشت شده بودند به عنوان هدف سفرش گفت: پيگيري دو شهروندمان مورد توجه ما به عنوان وزير امور خارجه است اما در اين ملاقات در مورد روابط دوجانبه و بين‌المللي نيز گفت‌وگو‌هايي داشتيم.

وي افزود: مبارزه عليه ترورسيم بين‌المللي و قاچاق مواد مخدر از موضوعات مهمي است كه در گفت‌وگوهاي بايد مطرح شود.

وستروله همچنين افزود : گفت‌وگوي ما هيچ نكته‌اي كه اختلاف نظر داشتيم را كنار نگذاشت و با احترام در مورد مسايلي كه با هم هم‌نظر نبوديم صحبت كرديم از جمله تحولات دمكراتيك و موضوع حقوق بشر.

وي خاطرنشان كرد: گفت‌وگو‌هاي زيادي در مورد روابط دو كشور، مسايل منطقه‌اي و بين‌المللي داشتيم و مسايل دوجانبه و چندجانبه را مورد بحث قرار داديم.

علي اكبر صالحي نيز با اشاره به مواردي كه در اين ملاقات مطرح شده است، گفت: گفت وگو‌هاي مفصلي در مورد مسايل دوجانبه و تحولات بين‌المللي داشتيم و به اين نتيجه رسيديم كه دو كشور با توجه به نقش موثر و سازنده ايران در منطقه مي‌توانند همكاري‌هاي خوبي در سطح دوجانبه و در ارتباط با تحولات منطقه‌اي و مسايل بين‌المللي داشته باشند.

صالحي ضمن تاكيد بر اشتراكات دو كشور گفت: دو كشور مي‌توانند در مورد مبارزه با مواد مخدر و تروريسم همكاري كنند و همچنين در مورد ارتقاء روابط بين دو كشور در زمينه‌هاي مختلف مذاكراتي انجام شد. بحث اصلي ما در مورد روابط دو جانبه ، تحولات منطقه‌اي و بين‌المللي است.

صالحي تاكيد كرد در روابط دو كشور نگاه ما به آينده است و با گذشته كاري نداريم، ما به آينده روابط بسيار اميدواريم.

وي گفت: سفر وزير خارجه آلمان به تهران براي بحث در مورد روابط دو جانبه و پيگيري همكاري‌ها است. ما ملاقات‌هاي ديگري در آينده خواهيم داشت كه قرار اين ملاقات‌ها گذاشته شده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها