عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رييس کانون وکلاي کرمانشاه و ايلام: امسال 3 تعليق و 2 مورد ابطال پروانه وکالت داشتيم

رييس کانون وکلاي کرمانشاه و ايلام: امسال 3 تعليق و 2 مورد ابطال پروانه وکالت داشتيم
دوشنبه 2 اسفند 1389  11:17 ق.ظ

رييس کانون وکلاي دادگستري استان‌هاي کرمانشاه و ايلام، گفت: کانون وکلاي دادگستري استان‌هاي کرمانشاه و ايلام در حال حاضر 534 وکيل پايه يک عضو دارد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) ـ منطقه کرمانشاه، «کيومرث سپهري» اول اسفند ماه به مناسبت آغاز هفته وکيل در نشستي خبري در محل کانون وکلاي کرمانشاه، افزود: هر ساله هفتم اسفند ماه که مصادف است با سالروز تصويب قانون استقلال کانون وکلا در سال 1333 به نام روز وکيل نامگذاري شده لذا از چند سال گذشته نيز هفته اول اسفند ماه را به نام هفته وکيل مي‌دانيم و تلاش مي‌کنيم که در مدت اين يک هفته نسبت به فرهنگ‌سازي در خصوص جا انداختن وکالت در جامعه گام برداريم.

 

سپهري با اشاره به فعاليت‌هاي اين کانون طي يکسال گذشته، اظهاركرد: کانون وکلاي کرمانشاه و ايلام در طول فعاليت‌هاي مختلف بسياري را در قالب کميسيون‌هاي خود انجام مي‌دهد که از جمله آن‌ها مي‌توان به فعاليت‌هاي کميسيون حقوق بشر اين کانون در راستاي برنامه‌هاي حمايت از حقوق بشر اشاره کرد.

 

وي افزود: کميسيون بازرسي و نظارت بر عملکرد وکلا نيز از ديگر کميسيون‌هاي فعال اين کانون است، به گونه‌اي که به طور جد با تخلفات وکلا برخورد کرده و در همين راستا نيز امسال سه مورد تعليق پروانه وکالت و دو مورد ابطال پروانه وکالت داشتيم.

 

رييس کانون وکلاي دادگستري استانهاي کرمانشاه و ايلام، گفت: برگزاري دو دوره اختبار کتبي و شفاهي و همچنين برگزاري يک کنکور پذيرش کارآموزي وکالت که 1350 شرکت کننده داشت از ديگر برنامه هاي اين کانون در امسال بود.

 

وي اظهاركرد: بخش ديگري از فعاليت‌هاي اصلي اين کانون مربوط به اداره معاضدت است که اين اداره به صورت رايگان وکيل در اختيار افراد بي بضاعت قرار مي دهد.

 

رييس اين کانون وکلا، تصريح کرد: برگزاري همايش هاي علمي و تخصصي در موضوعات مختلف با حضور اساتيد و حقوقدانان برجسته کشوري نيز از ديگر فعاليت هاي اين کانون به شمار مي‌آيد.

 

سپهري در ادامه با اشاره به تعداد اعضاي اين کانون، افزود: در حال حاضر تعداد وکلاي پايه يک اين کانون در کرمانشاه 353 نفر و در ايلام 181 نفر است که به زودي 15 نفر ديگر نيز به اين تعداد افزوده خواهد شد، هم‌چنين تعداد کارآموزان وکالت در کرمانشاه 101 نفر و در ايلام 84 نفر است که در اين بخش نيز به زودي 25 نفر ديگر افزوده مي‌شود.

 

وي در پايان با اشاره به مبحث ميزان حق الوکاله، گفت: گرچه معيارهايي براي تعيين حق الوکاله وجود دارد اما معيار اصلي پرداخت حق الوکاله بر اساس توافق وکيل و موکل است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها