عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

تغییر لوگوی گوگل به احترام تولد «چوپان مجسمه‌ساز»

تغییر لوگوی گوگل به احترام تولد «چوپان مجسمه‌ساز»
دوشنبه 2 اسفند 1389  11:38 ق.ظ

 گوگل دوباره دست به‌کار شده تا با تغییر لوگوی خود مناسبتی را به ما یادآوری کند. این بار شما با مراجعه به صفحه اول بزرگترین موتورجستجوگر اینترنتی چندین مجسمه و پیکره طلایی را می‌بینید که به جای لوگوی اصلی گوگل در وسط صفحه خودنمائی می‌کنند و سعی دارند جای خالی حروف اصلی کلمه Google  را پر کرده و به شایستگی نقش آنان را ایفا کنند.

گوگل با چیدن این مجسمه و پیکرها در واقع قصد دارد تولد کنستانتین برانکوزی پیکرساز بزرگ و برجسته رومانیایی را به ما یادآوری کند که در نوزدهم فوریه سال ۱۸۷۶ به دنیا آمد و به دلیل دستیابی به فرم ناب و ایجاز بیان، یکی از چهره‌های درخشان در پیکرسازی مدرن شناخته شد.

Google-Constantin-Brâncuşi-doodle

شما با کلیک بر روی این مجسمه‌ها به صفحه‌ای حاوی نتایج جستجوی نام این پیکرساز رومانیایی هدایت می‌شوید تا ناخودآگاه به دنبال کسب اطلاعات بیشتری از او باشید.

کودکی برانکوزی در روستایی در کوه‌های «کارپاتیان» رومانی، منطقه‌ای که به داشتن صنایع دستی سنتی و محلی به ویژه حکاکی روی چوب، معروف است، گذشت. او با برخورداری از پدر و مادری فقیر، از ۷ سالگی چوپانی گله گوسفندان خانواده‌اش را بر عهده گرفت و از همان دوران کودکی در حکاکی و ساخت اشیای چوبی استعداد زیادی نشان داد تا نهایتا در ۱۸ سالگی صاحب کارش که استعداد او را در حکاکی دیده بود هزینه تحصیلش را در هنرستان کریوا بپردازد و این آغاز راه درخشان او بود که با رفتن به مدرسه هنرهای زیبای بخارست و فراگیری هنر مجسمه‌سازی به طور آکادمیک ادامه پیدا کرد.

Constantin-Brâncuşi

برانکوزی در سال‌های آخر زندگی خود در میان هنرمندان معاصرش موقعیتی ممتاز و یگانه کسب کرد و از اعتباری فراوان برخوردار شد. او با شیوه انتزاعی خاص خود قادر بود جوهر مفهوم معینی را در فلز یا سنگ مجسم کند. سردیس‌های ساخت او نیز از همین سادگی و گویایی برخوردارند. کار عمدهٔ برانکوزی در سال‌های آخر عمر، صیقل دادن و پرداخت سطح آثار اولیه‌اش بود. او در شانزدهم مارس سال ۱۹۵۷ چشم از جهان فروبست.

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها