عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

*خانه‌هاي خالي در انتظار تصميم*

*خانه‌هاي خالي در انتظار تصميم*
دوشنبه 2 اسفند 1389  12:03 ب.ظ

يك كارشناس مسكن با بيان اينكه شناسايي خانه‌هاي خالي نمونه‌هايي را در كشورهاي مختلف داشته است و تنها در ايران مطرح نيست، ادامه داد: براي استفاده از خانه‌هاي خالي بايد قانون‌گذار نكات ويژه‌اي را رعايت كند.

مهندس علي شاهنوش در گفت‌وگو با خبرنگار مسكن خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به اينكه در برخي كشورها مثل هلند شهرداريها يا شوراهاي شهرها مسووليت خانه‌هاي خالي را برعهده دارند، اظهار كرد:‌ با توجه به اينكه در كشور ما سه دوره از عمر شوراهاي اسلامي شهر و روستا مي‌گذرد بهتر است اين مسووليت نيز به آنها واگذار شود همانطور كه در برخي كشورها افراد براي گرفتن خانه به شهرداري مراجعه كند و افرادي هم كه خانه‌هاي خالي دارند نيز از شهرداري‌ها كمك مي‌گيرند و خانه‌هاي مناسب آن شهر معمولا از طريق شهرداري‌ معرفي و اجاره داده مي‌شود.

وي با اشاره به هزينه‌هاي سنگين پاركينگ در كشورهاي مختلف، گفت:‌ در كشورهاي پيشرفته شهرداري‌هاي يا شوراهاي شهري قانوني را تدوين كرده‌اند كه به طور مثال اگر خودرويي با چند سرنشين از محل خانه يا اداره افراد خارج شود از تخفيفات ويژه‌اي شهر مي‌تواند استفاده كند.

شاهنوش با تاكيد براينكه قانون‌گذار بايد بحث تشويق و مسائل بازدارنده مثل ماليات و غيره را در كنار يكديگر ببيند،‌ ادامه داد:‌ بهتر اين است كه بحث مديريت جامع شهري را تدوين كنيم تا شوراي اسلامي شهرها بتوانند مسووليت بيشتري را در قبال شهرها برعهده گيرند چراكه آنها راحت‌تر مي‌توانند تنبيهات و تشويقات ويژه‌اي را به طور مستقيم براي اينگونه خانه‌ها در نظر گيرند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها