عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

امام جمعه پيرانشهر: مسلمانان با حفظ وحدت، دست استکبار و ديکتاتورها را از کشور خود ساقط مي‌کنند

امام جمعه پيرانشهر: مسلمانان با حفظ وحدت، دست استکبار و ديکتاتورها را از کشور خود ساقط مي‌کنند
دوشنبه 2 اسفند 1389  12:04 ب.ظ

امام جمعه پيرانشهر گفت: مسلمانان بايد با حفظ وحدت خود، دست استکبار و ديکتاتورها را از کشور خود ساقط کنند.

ماموستا مصطفي محمودي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: با توجه به فرمايشات امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري مسلمانان بايد با حفظ وحدت خود در برابر دشمنان اسلام، دست استکبار و ديکتاتور را از کشور ساقط کنند و نگذارند آنها به اهداف پليد خود که هر ساعت هزاران برنامه براي از هم پاشي ملل اسلامي دارند، برسند.

وي افزود: اسلام ديني است که وحدت مسلمانان، برادري و برابري آنها را خواستاربوده و کساني هم که به اسلام و آخرت ايمان دارند بايد در کنار يکديگر با استکبار مبارزه کنند، همانطور که در کشورهاي اسلامي همچون تونس و يمن مردم مسلمان عليه ديکتاتور قيام کرده و خواستار آزادي هستند.

 

وي در ادامه با اشاره به عوامل تحقق يافتن معناي واقعي وحدت در جامعه تصريح کرد: تنها زماني که مسلمانان دنباله رو حق و آگاهي از هدف پيامبر(ص) و امام راحل باشند وحدت به معناي واقعي در جامعه تحقق خواهد يافت.

امام جمعه پيرانشهر با اشاره به طمع دشمنان اسلام در کشورهاي اسلامي، خاطرنشان ساخت: گرامي داشت هفته وحدت، دور هم جمع شدن و با برنامه ريزي و اجراي حقايق آن و حفظ برادري و برادري وحدت مسلمانان به تمام مردم جهان آشکارشده و اميد دشمنان براي دست درازي در اين ممالک از بين خواهد رفت.

ماموستا محمودي افزود: توحيد، اعتقاد به نبوت، قرآن و در مرحله چهارم حب اهل بيت و اطاعت از آنها مباني وحدت در جامعه اسلامي بوده و مسلمانان بايد اين چهار مرحله را مبنا و محور اساسي خود قرار دهند و به مقابله با استکبار بپردازند.

وي همچنين با اشاره به علت سرمايه گذاري‌هاي دشمنان براي از بين بردن وحدت مسلمانان افزود: آنها استعمارگرند و در کشورهاي اسلامي طمع دارند و ميخواهند با انداختن تفرقه در بين مسلمانان بر آنها حکمراني کنند که نمونه بارز آن كه شاهد بوذيم وهابيت و قرآن سوزي است.

وي پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي را ثمره وحدت شيعه و سني اعلام کرد و افزود: همانگونه که تاريخ ميگويد و همان گونه که به وضوح هم ديديم مردم با اتحاد هم توانستند نظام سلطنتي چندين وچند ساله شاهنشاهي وفتنه هاي اخيررا در هم بشکنند و نظام اسلامي را که يک نظام اسلامي و الهي است را با راهنمايي‌هاي امام (ره) به پا دارند.

محمودي خاطرنشان کرد: در ميان شعيان و همچنين در ميان سنيان کساني هستند که تندرو و اعتقادات يکديگر را قبول ندارند که البته بايد آن را هم از فتنه‌هاي دشمن آگاه كرد.

امام جمعه پيرانشهر در خاتمه اظهار کرد: بايد همه مسلمانان چه در داخل و چه در خارج از کشور، چه شيعه و چه سني وحدت ميان خود را حفظ کرده، با هم برابري و برادري کنند چرا كه اين عامل تنها راه پيشرفت وحدت بوده و اگر وحدت ميان مسلمانان حفظ نشود نابودي ميان آنها در مقابل دشمنان امري روشن و آشکار خواهد بود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها