عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

يك پژوهشگر مصري: جوانان مصري به سوي غرب و طرح‌هاي آن كشيده نشوند

يك پژوهشگر مصري: جوانان مصري به سوي غرب و طرح‌هاي آن كشيده نشوند
دوشنبه 2 اسفند 1389  12:07 ب.ظ

يك پژوهشگر و متفكر اسلامي مصري گفت: آن‌چه در مصر اتفاق افتاد حادثه‌اي بزرگ و انقلابي به معناي واقعي كلمه است.

كمال الهلباوي در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خارجي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، قيام مردم مصر را انقلاب تغيير و انقلابي مسالمت‌آميز توصيف كرد و افزود: تاكنون شاهد به وقوع پيوستن چنين انقلابي در جهان نبوديم كه در آن تظاهركنندگان در عين انجام كار بزرگي اين‌چنين خيابان‌ها را تميز كرده و ديوارها را تميز كنند در حالي‌كه از اسلحه استفاده نكرده و تنها بر شعارها و انديشه‌هاي خود پافشاري كردند.

وي به شباهت‌ها و تفاوت‌هاي ميان انقلاب مصر و ايران اشاره كرد و افزود: از شباهت‌هاي ميان اين دو انقلاب مي‌توان به فداكاري، مقاومت در برابر ظلم، حضور ميليون‌ها نفر از جوانان در خيابان‌ها و ميادين و همچنين حضور علما و وجود انديشه‌ها و آرمان‌ها نام برد اما از بين تفاوت‌ها نيز مي‌توان به اين مساله اشاره كرد كه انقلاب اسلامي ايران به دست علما و انقلاب مصر به دست جوانان ايجاد شد. توصيه ما به جوانان نيز اين است كه به سوي غرب و طرح‌هاي آن كشيده نشوند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها