عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

چند توصيه به دارندگان تلفن همراه؛ نبايد از گوشي در حال شارژ استفاده کرد

چند توصيه به دارندگان تلفن همراه؛ نبايد از گوشي در حال شارژ استفاده کرد
دوشنبه 2 اسفند 1389  12:07 ب.ظ

يک فعال بازار گوشي تلفن همراه تاكيد كرد كه به منظور افزايش طول عمر باتري گوشي‌هاي تلفن همراه نبايد از گوشي در حال شارژ استفاده كرد.

عليرضا اکبري در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به اين که خاموش يا روشن بودن گوشي تلفن همراه در هنگام شارژ تاثيري در طول عمر باتري ندارد، اظهار کرد: گوشي تلفن همراه را بايد زماني به برق متصل کنيم که باتري کاملاً خالي شده و زماني از برق جدا کنيم که باتري کاملاً پر شده باشد.

وي با بيان اينکه مدل گوشي در مدت زمان خالي شدن و شارژ باتري تأثيرگذار است، افزود: در هنگام شارژ گوشي تلفن همراه بايد از شارژ اصلي همان گوشي استفاده کرد.

اين فعال بازار گوشي تلفن همراه با يادآوري اينکه هرچه مدت زمان شارژ باتري طولاني‌تر باشد، آسيب بيش‌تري به باتري وارد مي‌شود، تصريح کرد: نبايد گوشي‌هايي را که با شارژر 800 ميلي آمپري شارژ مي‌شوند را با شارژرهاي 500 يا 300 ميلي آمپري شارژ کرد.

وي با اشاره به اين که ميزان نگه‌داري شارژ در باتري برحسب نوع گوشي متفاوت است، گفت: بعضي از گوشي‌ها به دليل دارا بودن امکانات بيش‌تر مصرف بالايي داشته و باتري را خيلي زود خالي مي‌کنند.

اکبري ادامه داد: همان طور که ساير وسايل برقي داراي برچسب راهنماي استفاده هستند، مشخصات شارژرها نيز روي آن‌ها حک شده است.

وي با تاکيد بر اينکه بهتر است در شارژ همه انواع گوشي‌ها از شارژرهاي 800 ميلي آمپري استفاده كرد، خاطرنشان کرد: قبل از استفاده از هر نوع گوشي و لوازم جانبي آن بايد دفترچه راهنماي وسيله کاملاً مطالعه شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها