عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كتابخانه‌هاي "مخزن باز" در سمنان راه اندازي مي‌شوند

كتابخانه‌هاي "مخزن باز" در سمنان راه اندازي مي‌شوند
دوشنبه 2 اسفند 1389  12:11 ب.ظ

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان سمنان گفت: براي اولين باردر ايران، كتابخانه‌هاي مخزن باز در استان سمنان راه اندازي مي‌شود.

محمدرضا خطيبي، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، هدف از احداث اين كتابخانه را ترويج فرهنگ كتابخواني و دسترسي آسان‌تر علاقمندان به كتاب بيان كرد و گفت: انتظار مي‌رود با راه اندازي اين كتابخانه‌ها، ضمن افزايش و ارتقاء سطح مطالعه، دسترسي به اين كالاي فرهنگي را تسهيل كنيم.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان سمنان با بيان اين كه در گام اول تعدادي "كتاب سخت" در اختيار دوستداران كتاب قرار داده‌ايم، گفت: اصطلاح " كتاب سخت" به كتابهايي گفته مي‌شود كه هم دوام و ماندگاري زيادي دارند و هم ظريف و كوچك هستند و قابليت ساندويچي دارند.

وي اظهار داشت: اين نوع كتابخانه‌ها براي اولين بار است كه در ايران راه‌اندازي مي‌شود و تاكنون 5 كيوسك در سطح استان راه اندازي كرده‌ايم كه عمدتا در مناطقي ساخته شده‌اند كه ميل و شوق به كتاب و كتابخواني در آن بيشتر است.

خطيبي با بيان اينكه بيشتر موضوعات و درون‌مايه كتاب‌هاي اين كتابخانه‌ها، اجتماعي، فرهنگي و هنري است، تصريح كرد: در اين مخازن از كتاب‌هاي پرحجم مثل رمان به علت زمان بر بودن آن، استفاده نشده است اما از مجموعه‌هاي داستان كوتاه، شعر و... استفاده شده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها