عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

پژوهشگر را لاک‌پشت فرض نکنيم

پژوهشگر را لاک‌پشت فرض نکنيم
دوشنبه 2 اسفند 1389  12:12 ب.ظ

پژوهشگر را لاک پشت فرض نکنيم.

به گزارش سرويس نگاهي به وبلاگهاي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در وبلاگي به نشاني http://saeedhadavand.blogfa.com/8910.aspx آمده است:‌ معمولا اغلب کشورها ايام خاصي از تقويم خود را به برگزاري جشنواره‌هاي علمي و فناوري و قدرداني از شايستگان آن حوزه‌ها اختصاص مي‌دهند و البته مراکز متولي اين کار بعدها با يک برنامه منسجم و حساب شده از پتانسيل چهره‌هاي تقدير شده براي توسعه يافتگي کشور خود استفاده مي‌كنند.

اين اقدام البته در ايران نيز انجام مي‌شود. جايي که هر سال و در ايام هفته پژوهش، معاونت پژوهش و فناوري وزارت علوم به عنوان متولي تحقيقات در کشور به شيوه مألوف ادوار گذشته از پژوهشگران و محققان برجسته دانشگاه‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي قدرداني مي‌كند.

اما چيزي که موجب تمايز اين اقدام با آنچه که در ديگر کشورهاي ديگر انجام مي‌شود،‌ مي‌گردد اين است که در ايران وقتي پژوهشگري شايسته تقدير مي‌شود تنها براي حضور در يک مراسم سرش را از لاکش بيرون مي‌آورد، جايزه‌اش را مي گيرد و دوباره سر در لاک خود فرو مي برد.....

بگذريم، براي آشنايي مسوولان با فرهنگ پژوهش و آشتي آنها با پژوهشگري راه‌هاي زيادي وجود دارد، به شرط آنکه پژوهشگر را لاک ‌پشت فرض نکنيم!

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها