عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

ابوشريف در گفت‌وگو با ايسنا: تحولات مصر موجب سونامي در منطقه شده است

ابوشريف در گفت‌وگو با ايسنا: تحولات مصر موجب سونامي در منطقه شده است
دوشنبه 2 اسفند 1389  12:12 ب.ظ

نماينده جنبش جهاد اسلامي فلسطين در تهران، گفت: امروز منطقه شاهد تحولي ريشه‌اي به سوي تغييري واقعي در حركت است كه مستحق اين امت است كه اين تغيير واقعي و موثر در مصر به وقوع پيوست.

ناصر ابوشريف در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خارجي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) اظهار كرد: مصر دولتي محوري در منطقه به شمار مي‌رود كه براي كشورهاي عربي حكم ستون يك خيمه را دارد و مطمئنا تاثير زلزله‌مانند يا به تعبيري سونامي را در منطقه به دنبال داشته است. اكنون شاهد آنيم كه در تمامي منطقه روند ساخت دوباره دولت‌ها به واسطه حركت ملت‌ها ايجاد شده است. در ليبي مردم حركت‌شان را آغاز كرده‌اند. در يمن هم حركت‌هاي مردم ادامه دارد و بهتر از قبل شده است. در بحرين هم جنب و جوشي در داخل اين كشور ايجاد شده است.

وي ادامه داد: به نظر مي‌رسد حركت‌هايي در تمامي كشورهاي عربي ايجاد شده و اين حركت در برخي كشورهاي اسلامي و جهان نيز تاثير گذاشته است. معتقدم ما در مسيري قرار داريم و به سوي بازگرداندن جايگاه‌مان در حركتيم.

وي گفت: كشورهاي عربي و مسلمان اخيرا به نفع خودشان كاري نكرده‌اند و حركتي كه اكنون ايجاد شده حركتي آسان و كوتاه‌مدت نخواهد بود و مطمئنا فرصت‌هاي زيادي را مي‌طلبد تا مردم نتايج اين حركت خود را ببينند.

نماينده جنبش جهاد اسلامي فلسطين در تهران درباره نقش ايران و انقلاب اسلامي در انقلاب مردمي مصر، بيان كرد: ايران نقش خود را در جاي خود به شكل گسترده‌اي انجام داد. تغيير بزرگي در جوامع عربي ايجاد شده و مي‌بينيم كه چگونه مردم به سوي اسلام و در جهت مخالفت با پروژه‌هاي غربي و اسرائيلي در حركتند. اين‌ها موجب تقويت مواضع ايران شده است و ملت‌هاي زيادي از حركت انقلابي و مردمي ايران تاثير پذيرفته‌اند. حتي در مصر هم تاثير بسياري داشته و حركت‌هاي اسلامي فعاليت‌هاي خود را آغاز كرده‌اند.

وي درباره نقش بيداري و وحدت امت اسلامي، گفت: هر چيز جديدي كه برخواسته از مردم باشد به نفع مردم خواهد بود. مردم همانند سازمان‌ها و نظام‌ها نيستند كه بر اساس منافع خاص حركت كنند بلكه بر اساس منافع ملت‌ها حركت مي‌كنند. در صورتي كه رژيم‌هاي مردمي در مصر و ساير كشورهاي عربي حكومت كند مطمئنا به نفع ملت‌ها و وحدت حركت انجام خواهد شد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها