عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

6039 کيلومتر راه روستايي در کردستان وجود دارد

6039 کيلومتر راه روستايي در کردستان وجود دارد
دوشنبه 2 اسفند 1389  12:13 ب.ظ

مديرکل راه و ترابري استان کردستان از وجود 6 هزار و 39 کيلومتر راه روستايي در استان خبر داد.

 

به گزارش ايسنا، عطاء‌الله قادري در کارگروه برنامه ريزي و توسعه استان کردستان در سنندج گفت: هم ‌اکنون در استان کردستان 6 هزار و 39 کيلومتر راه روستايي وجود دارد که از اين ميزان يک هزار و 839 کيلومتر آسفالت شده است.

 

وي افزود: در دو سال اخير 470 کيلومتر از راه ‌هاي روستايي استان آسفالت شده و اين مهم با توجه به خدمات گذشته از رشد چشمگيري برخوردار بوده است.

مديرکل راه و ترابري کردستان اظهار کرد: در حال حاضر 212 پروژه راه روستايي در سطح استان در دست انجام است که اميد است با بهر‌برداري از آن‌ها شاهد ارتقاي شاخص‌هاي راه در استان و کاهش فاصله با ميانگين کشوري باشيم.

 

معاون برنامه ريزي استاندار کردستان هم با تأکيد بر بسيج عمومي براي گسترش راههاي روستايي و ارتقاي شاخصهاي راه سازي در استان تصريح کرد: در اين راستا از سرمايه گذاري بخش خصوصي با جديت حمايت شده و زمينه براي فعاليت بخش خصوصي در استان فراهم است.

 

ارسلان ازهاري با بيان اينکه معيشت غالب مردم کردستان بر محور کشاورزي و در روستاها نمايان تر است، افزود: توسعه راههاي روستايي و آسان کردن رفت و آمد و حمل و نقل در روستاها مي‌تواند زمينه ساز توسعه استان در نقاط مختلف و حوزه‌هاي گوناگون باشد.

 

وي خاطرنشان کرد: در دور اول و دوم سفر هيئت دولت و سفر پرخير و بركت مقام معظم رهبري به استان، شاهد مصوبات بسياري در حوزه راه‌ روستايي و راه‌هاي پيش‌نياز توسعه استان بوديم كه بهره‌برداري از اين طرح‌ها در چند سال آينده تحولي عظيم در استان ايجاد مي‌كند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها