عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

محققان صنايع هوايي كشور ملخ كامپوزيت مقاوم بالگرد ساختند

محققان صنايع هوايي كشور ملخ كامپوزيت مقاوم بالگرد ساختند
دوشنبه 2 اسفند 1389  12:16 ب.ظ

مخترعان سازمان صنايع هوايي و شركت صنايع هواپيماسازي ايران موفق به طراحي و ساخت ملخ كامپوزيت بالگرد با توان مقاومت بالا شدند.

به گزارش خبرنگار فناوري ايسنا، مهندس ميرسعيدي از محققان طرح اظهار كرد: ملخ بالگرد يكي از قطعات مهم گردنده بوده كه در گذشته طراحي و ساخت آن بر اساس مواد فلزي صورت گرفته اما امروزه با پيشرفت فناوري، طراحي و ساخت آن بر اساس مواد كامپوزيتي پيشرفته انجام مي‌شود.

وي افزود: از مزيت‌هاي ملخ كامپوزيتي نسبت به نوع فلزي آن مي‌توان به توان تحمل خستگي بالا(طول عمر مفيد ملخ‌هاي كامپوزيت چندين برابر ملخ فلزي است)،‌ مقاومت زياد در برابر خوردگي، هزينه پايين توليد و ايمني بالا از لحاظ تحمل پذيرش صدمات حين پرواز اشاره كرد.

مير سعيدي تصريح كرد: در اين طرح دستيابي به دانش طراحي و ساخت يك قطعه حساس هوايي(ملخ كامپوزيت بالگرد) با تكيه بر موازين دقيق علمي و اصول استاندارد هوايي، امكان بسط و گسترش اين دانش به منظور وارد شدن در چرخه طراحي و ساخت بالگرد و وارد شدن به چرخه بازار محصولات هوايي با استفاده از تجربيات ارزشمند كسب شده در طول انجام طرح به دليل ايجاد توانمندي در ساخت محصولات هوايي منطبق بر استانداردهاي مرتبط محقق شد.

برگزيده بيست و چهارمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي خاطرنشان كرد: در مرحله ‌آماده‌سازي براي توليد نمونه بر اساس مدل نهايي ارايه شده در طراحي تفصيلي، اقدامات لازم براي ساخت نمونه‌ها و سپس اصلاحات لازم تا حصول نتيجه مورد قبول صورت گرفته است. در اين مرحله ابزارآلات و تجهيزات لازم براي ساخت قطعات و مونتاژ نهايي طراحي شده‌اند.

به گفته ميرسعيدي با ساخت چندين نمونه ملخ كامپوزيتي براي انجام آزمايش‌هاي طراحي و گواهينامه‌اي، آزمايش‌هاي زميني و پروازي يك نوع بالگرد با ملخ كامپوزيت با موفقيت انجام و گواهينامه مربوط اخذ شد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها