عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

50 درصد واحدهاي موريانه‌زده خراسان شمالي بازسازي شده ‌است

50 درصد واحدهاي موريانه‌زده خراسان شمالي بازسازي شده ‌است
دوشنبه 2 اسفند 1389  12:17 ب.ظ

معاون امور بازسازي و مسكن روستايي بنياد مسكن انقلاب اسلامي خراسان شمالي گفت: از ابتداي سال 84 تاكنون دو هزار واحد مسكوني موريانه‌زده در استان شناسايي شده كه بيش از 50 درصد آنها بازسازي شده ‌است.

علي روحاني در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، با بيان اين كه بيشترين واحدهاي مسكوني موريانه‌زده مربوط به شهرستان‌هاي مانه و سملقان و بجنورد است افزود: از تعداد واحدهاي مسكوني شناسايي شده حدود 800 واحد مربوط به شهرستان مانه و سملقان است.

وي ادامه داد: از سال 84 تاكنون يكهزار واحد مسكوني كه در اثر حوادث غيرمترقبه مانند سيل، موريانه و رانش زمين دچار آسيب شده بود نيز بازسازي شده است.

اين مسوول ميزان تسهيلات پرداخت شده به افراد متقاضي جهت بازسازي واحدهاي مسكوني روستايي را 80 ميليون ريال و واحدهاي مسكوني شهري را 90 ميليون ريال ذكركرد.

وي با بيان اين كه بيشتر تسهيلات ارايه شده مربوط به حوادث ناشي از سيل‌ بوده است گفت: بازپرداخت اين تسهيلات جهت بازسازي حوادث غيرمترقبه، 15 ساله با سود چهار درصد است.

روحاني اظهار كرد:10 ميليون ريال تسهيلات بلاعوض نيز براي خاك‌برداري واحدهاي آسيب ديده به هر نفر پرداخت شده‌است.

وي توضيح داد: يك تعداد از اين تسهيلات در قالب طرح وي‍ژه مسكن روستايي و تعدادي در قالب تسهيلات بازسازي در روستاها و شهرها بوده‌است.

معاون امور بازسازي و مسكن روستايي بنياد مسكن انقلاب اسلامي خراسان شمالي افزود: استان در سال 84 ، دو هزار و 500 واحد مسكوني را كه در اثر زلزله در زرند كرمان آسيب ديده بودند نيز بازسازي كرده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها