عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تظاهرات عليه رژيم قذافي به "طرابلس " كشيده شد

تظاهرات عليه رژيم قذافي به "طرابلس " كشيده شد
دوشنبه 2 اسفند 1389  12:47 ب.ظ

  دامنه تظاهرات عليه رژيم قذافي برغم به راه انداختن حمام خون در شرق ليبي و شهرهاي "بيضاء " و "بنغازي " گسترش يافت و از عصر ديروز به "طرابلس " پايتخت اين كشور رسيد. 

بر اساس اين گزارش، نيروهاي امنيتي قذافي به سوي تظاهرات‌كنندگان تيراندازي كردند و صدها نفر را به گفته شاهدان عيني كشته و زخمي كردند. تظاهرات‌كنندگان نيز همچنان اين نيروها را مزدور خطاب كردند و به اعتراض‌هاي خود ادامه دادند. 

در چنين شرايطي "ترهونة " و "ورفلة " دو قبيله بزرگ ليبي كه تعداد افراد آنها به 2 ميليون نفر مي‌رسد اعلام كردند كه به صف معترضين عليه رژيم قذافي مي‌پيوندند و قبليه "الوزيه " نيز اعلام كرد كه در صورت عدم توقف كشتار مردم بي‌گناه خدمات نفت‌رساني خود را متوقف خواهد كرد. 

شاهدان عيني نيز اظهار مي‌دارند كه مزدوران قذافي در خيابانهاي طرابلس به طرف مردم تيراندازي مي‌كنند و آنها به چشم خود ديده‌اند كه چندين خودور نيز در اين خيابانها به آتش كشيده شده‌اند. 

"عبدالحكيم " يكي از فعالان سياسي معارض ليبي در تماس با الجزيره اعلام كرد كه قرار است يك تظاهرات ميليوني امروز در طرابلس برپا شود و از مردم ساير شهرها و مناطق نزديك به طرابلس نيز خواسته شده است كه براي شركت در اين تظاهرات وارد اين شهر شوند. 

دكتر "عبدالرحمن السويحلي " نيز اظهار داشت كه در پي درگيري‌هاي ديروز تاكنون نيروهاي امنيتي با تظاهرات‌كنندگان در طرابلس صدها نفر كشته و زخمي شده‌اند. 

بنا بر اين گزارش، اين درگيري‌ها همچنان ادامه دارد و ميدان "الخضراء " و اطراف در طرابلس شاهد درگيري شديدي ميان تظاهرات‌كنندگان و نيروهاي امنيتي است. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها