عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آمريكا و انگليس «كراك» را براي ايران جايگزين هروئين و ترياك مي‌‌كنند

آمريكا و انگليس «كراك» را براي ايران جايگزين هروئين و ترياك مي‌‌كنند
دوشنبه 2 اسفند 1389  12:47 ب.ظ

 سردار حميدرضا حسين آبادي گفت: مخالف جدي آمريكا و انگليس در منطقه ايران است و هروئين فشرده (كراك) در افغانستان تحت اشغال براي مصرف در ايران توليد مي‌شود. 

اين مقام نيروي انتظامي اعلام كرد: برنامه‌ هدايت شده‌اي در افغانستان توسط اشغالگران ديكته و دنبال مي‌شود، كه هدفش تبديل ترياك توليدي افغانستان به كراك است و اين موضوع به شدت در حال پيگيري است. 

وي اظهار داشت: روند تغيير الگوي مصرف مواد مخدر از سنتي به صنعتي و روانگردان‌ها يكي ديگر از برنامه‌هاست. اين روند به گونه‌اي است كه ميزان هروئين كشف شده به شدت كاهش يافته و جاي خود را به هروئين فشرده (كراك) مي‌دهد. 

سردار حسين آبادي افزود: كراك تخريب زيادي به همراه دارد و مشكلات زيادي را براي مصرف كننده برجاي مي‌گذارد. تغيير الگوي مصرف باعث شده تا قاچاقچيان به جاي حمل 5 تن ترياك، اين مقدار را به 500 كيلو كراك تبديل كرده و به راحتي آن را جابه‌جا كرده و به فروش برسانند. 

اين مقام پليس تصريح كرد: مصرف كراك راحت‌تر از ترياك است با توجه به قيمت چند برابر بازار خوبي دارد. كراك بدون بو و كم حجم است. 

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر گفت: برآورد ما اين است كه سال آينده شايد كشفيات هروئين نداشته باشيم و كراك كاملاً جايگزين هروئين شود. 

سردار حسين آبادي افزود: در حال حاضر روند كشفيات كراك بيش از 90 درصد است، به اين ترتيب آمريكا و انگليس در يك برنامه حساب شده ضمن تغيير الگوي مصرف،‌ بازار مصرف مواد مخدر را به سمت كراك مي‌برند. 

وي اظهار داشت: كراك فقط در ايران مصرف مي‌شود كه موضوع مهمي است، از رؤساي پليس تركيه و روسيه درباره كشف كراك در كشورشان پرسيدم كه از وجود اين ماده ابراز بي‌اطلاعي كردند. بزرگ‌ترين بازار مصرف هروئين روسيه است و بيش از 4 ميليون هروئيني در اين كشور هستند اما يك گرم كراك در آن‌جا مصرف نمي‌شود. 

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر گفت: پيش از اين تنها كشور مصرف كننده ترياك در دنيا بوديم اما مافياي مواد مخدر به صورت هوشمندانه در حال جمع كردن ترياك از بازار مصرف و جايگزيني هروئين فشرده (كراك) است. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها