عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فرهنگ غني ايراني با ورزش زورخانه‌اي به جهان صادر شده است

فرهنگ غني ايراني با ورزش زورخانه‌اي به جهان صادر شده است
دوشنبه 2 اسفند 1389  12:49 ب.ظ

 محسن مهرعلي‌زاده در حاشيه برگزاري سومين جشنواره مرشدان برتر ايران زمين در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار فارس در يزد اظهار داشت: ورزش پهلواني و زورخانه‌اي با نام ايران عجين شده است و اكنون توانسته‌ايم اين ورزش غني و اصيل را در 52 كشور بنيانگذاري كنيم كه از اين تعداد 35 كشور ورزش پهلواني را در فدراسيون ملي خود به ثبت رسانده‌اند. 
وي خاطرنشان كرد: توانسته‌ايم مانند كشورهاي ژاپن، كره و چين كه زماني‌ در قالب ورزش‌هاي رزمي، فرهنگ خود را به ساير كشورها معرفي كردند، فرهنگ غني ايراني و زبان فاخر فارسي را در قالب ورزش پهلواني و زورخانه‌اي به جهانيان معرفي كنيم و امروز كلمات «رخصت» و «مرشد» با گويش ورزشكاران سراسر دنيا عجين شده است. 
رئيس فدراسيون جهاني پهلواني و زورخانه‌اي با اشاره به برگزاري مسابقات جهاني اين رشته ورزشي بيان داشت: تاكنون دو دوره مسابقات قاره‌اي در قاره اروپا و آسيا برگزار شده است و به زودي سومين دوره مسابقات آسيايي در يكي دو ماه آينده در هند برگزار مي‌شود. 
مهرعلي‌زاده اظهار اميدواري كرد: با ورود ورزش زورخانه‌اي و پهلواني به رقابت‌هاي المپيك، اين ورزش كه از عميق‌ترين فرهنگ‌هاي تمدن ايران اسلامي است، بيشتر از گذشته به همه مردم جهان و ورزشكاران سراسر دنيا شناسانده شود. 
رئيس اسبق سازمان تربيت ‌بدني كشور‌ مرشدان را محوري‌ترين و شاخص‌ترين شخصيت ورزش باستاني دانست و با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در مورد مرشدان اظهار داشت: در حقيقت طبق فرمايش رهبر فرزانه انقلاب، مرشد يك ارشاد‌كننده است و تنها فردي نيست كه ضربي بزند و در گود زورخانه به هواي دست او ساير ورزشكاران پا عوض كنند بلكه مرشد يك الگو و يك جوانمرد مومن و با اخلاص است. 
وي اظهار اميدواري كرد: با تلاش و اقدامات شايسته مسئولان ورزش كشور و فدراسيون پهلواني و زورخانه‌اي به خواسته‌ها و نيازهاي معنوي و مادي مرشدان كه حق تاريخي بزرگي بر ورزش ملي كشور دارند، توجه و رسيدگي كامل شود. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها