عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ايران قادر به صدور اطلاعات پزشكي به خارج از كشور است

ايران قادر به صدور اطلاعات پزشكي به خارج از كشور است
دوشنبه 2 اسفند 1389  12:52 ب.ظ

 سيد‌عيسي هاشمي پيش از ظهر‌ امروز در مراسم افتتاحيه مركز جراحي قلب آنژيوگرافي بيمارستان آيت‌الله روحاني بابل اظهار داشت: اين مجموعه يكي از بهترين و تخصصي‌ترين مجموعه درماني استان مازندران است كه با افتتاح اين مركز خدمات ارزنده‌اي به بيماران استان ‌به ويژه شهرستان بابل ارائه مي‌شود. 
وي افزود: اين پروژه كه 18 سال قبل كلنگ آن به زمين زده شد بنا بود طي پنج ‌سال به اتمام برسد ولي به دلايلي اين پروژه يك پروژه تاريخي محسوب شده تا اينكه در چند سال اخير شتاب بيشتري به خود گرفت و دليل اين شتاب سياست دولت فعلي بود كه نگاه ويژه‌اي به شهرستان‌ها داشت و اين انگيزه‌اي شد تا مسئولان شتاب بيشتري در اتمام اين پروژه‌ها داشته باشند. 
هاشمي بيان داشت: پيامبر اسلام (ص) ظهور كرد تا ايجاد رفاه، آرامش و بالندگي را در كره زمين براي مردم جهان به ارمغان آورد و امروز انقلاب در تاريخ حيات خود اين را اثبات مي‌كند كه خدمات‌دهي را براي مردم منطقه به ارمغان مي‌آورد. 
وي تصريح كرد: اميدواريم كشور ما سر‌آمد همه كشورهاي منطقه در بخش خدمات‌دهي درماني و بهداشتي باشد و شاهد پيشرفت‌هاي اساسي در تمام بخش‌ها باشيم. 
هاشمي با بيان اين مطلب كه بايد خودباوري را در خود گسترش دهيم، افزود: در قرن بيستم در اوج ناباوري كه استكبار اين فرهنگ را براي ما نهادينه كرده بود كه ما بايد وابسته به تكنولوژي آنها باشيم و خود قادر به اختراع و پيشرفتي نيستيم امام ثابت كرد مردم و ملت ايران مي‌تواند تمام قله‌هاي علمي به ويژه پزشكي را فتح كنند. 
وي افزود: در دوران شاه ايران سرآمد علم و فرهنگ جهان بود استكبار اين علم و فرهنگ را از ما به يغما برد و همان علم را با منت و خواري چند برابر به ما فروخت و ما را وابسته به خود كردند. 
هاشمي تصريح كرد: ما امروز اين پيشرفت و خودباوري را مديون تلاش امام و از خود‌گذشتگي شهدا هستيم و اميدواريم روزي شاهد باشيم كه از همه جهات به ويژه رشته پزشكي بي‌نياز شده و بتوانيم صادركننده اين علم باشيم. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها