عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رشد علمي ملت ايران ريشه در آموزه‌هاي ديني دارد

رشد علمي ملت ايران ريشه در آموزه‌هاي ديني دارد
دوشنبه 2 اسفند 1389  12:53 ب.ظ

  امان‌الله عليمرادي در آيين اختتاميه همايش ملي فناوري‌هاي برتر در بافت اظهار داشت: پيشينه عظيم و درخشان ملت ايران بيانگر اين است كه ايرانيان در همه عرصه‌ها برگ‌هاي زريني را در انقلاب و پس از آن به ثبت رسانده‌اند و اين موضوع ريشه در اعتقادات و آموزه‌هاي ديني دارد. 
وي افزود: رقابت در عرصه‌هاي علمي پاسخ مناسبي به فرمان مقام معظم رهبري مبني بر ايجاد نهضت توليد علم است و ما پيرو پيامبري هستيم كه واسطه دريافت همه خوبي‌ها از غيب هستي به شهود است. 
عليمرادي بيان داشت: در حكمت نظري پيامبر اكرم (ص) به واسطه اتصال به غيب به بشريت مي‌فهماند كه اسرار هستي چيست و جايگاه انسان كجاست، اما در حكمت عملي به انسان‌ها مي‌فهماند كه متعالي‌ترين زندگي چيست. 
محمدعلي بهروز فرماندار بافت به بيان نعمات برقراري حكومت اسلامي در كشور پرداخت و اظهار داشت: بزرگ‌ترين هديه خداوند به ملت ايران پس از پيروزي انقلاب اسلامي تقويت روحيه خودباوري و ايجاد روح جمعي در آنها است. 
وي افزود: امروز ايران اسلامي در بخش علم و فناوري با وجود همه تنگناها حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد و ايرانيان در كمتر از 30 سال توانستند، اين موضوع را به جهانيان اثبات كنند. 
بهروز تصريح كرد: ايرانيان توانستند، با سرعت مسير توليد علم را طي كنند و اكنون در خيلي از علوم جزو برترين‌ها هستيم و نتايج آن را در خيلي از عرصه‌ها شاهد هستيم. 
وي خاطرنشان كرد: براي سرعت بخشيدن به توليد علم بايد راه‌هاي بومي را پيدا كنيم و اين مسيري است كه ايرانيان را به جايگاه واقعي خودشان در دنيا مي‌رساند. 
به گزارش فارس، نخستين همايش ملي فناوري‌هاي برتر در محورهاي مفهوم با موضوع امكان‌سنجي و ارزيابي آمادگي استقرار، پيش‌نيازها، انتظارات و اهداف‌ها، الزامات، معيارهاي طراحي، كاربردها، تجارب، معرفي محصولات و بهره‌وري با مشاركت واحدهاي دانشگاهي كرمان، سيرجان، رفسنجان و بندرلنگه و شركت ملي صنايع مس ايران برگزار شد. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها