عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

افسران ارشد ارتش ليبي به صف تظاهرات‌كنندگان پيوستند

افسران ارشد ارتش ليبي به صف تظاهرات‌كنندگان پيوستند
دوشنبه 2 اسفند 1389  12:53 ب.ظ

 به نقل از روزنامه "وطن " چاپ آمريكا، برخي گزارش‌ها حاكي از بروز شكاف و دودستگي در داخل ارتش ليبي بدليل صدور دستور تيراندازي به سوي تظاهرات‌كنندگان به وجود آمده است و برخي از افسران ارتش قذافي از دستور او تمرد كرده‌اند. 

به گفته يك منبع آگاه ليبيايي، سرتيپ "عبدالفتاح يونس " يكي از فرماندهان ارشد ارتش، سرگرد "سليمان محمود " و 8 افسر بلندپايه ديگر اعلام كرده‌اند كه در راس نيروهاي ويژه خود از پايتخت ليبي به شهر بنغازي خواهند رفت تا از اين شهر درقبال مزدوران آفريقايي و اجير‌شده [قذافي] حمايت كنند. 

پايگاه اينترنتي "ليبيا المستقلة " كه داراي گرايشي معارض قذافي است به نقل از منابع ويژه خود نوشت: گردانهاي امنيتي در بنغازي و بطور مشخص گردان "الفضيل بوعمر " تظاهرات‌كنندگان را با سلاح‌هاي سنگين از جمله آر‌پي‌جي، ضد تانك‌ها و سلاحهاي ضدهوايي هدف قرار مي‌دهند. 

در ادامه اين گزارش آمده است: بنغازي همچنان صحنه يك جنايت بزرگ غيرقابل وصف است اما ارتش نيز دچار دو دستگي شده است و برخي از افسران ارتش به صفوف معترضان پيوسته‌اند. 

يك پزشك در يكي از بيمارستانهاي بنغازي اظهار داشت كه تعداد كشته‌هاي اين جنايت تاكنون به 285 نفر رسيده است. 

پايگاه خبري "الجبهة الوطنية لإنقاذ ليبيا "[ جبهه ملي براي نجات ليبي] نيز اعلام كرد كه گردان "الصاعقة " واقع در شهر بنغازي به تظاهرات‌كنندگان پيوسته‌ است. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها