عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دنيا براي توقف جنايات قذافي در ليبي وارد عمل شود

دنيا براي توقف جنايات قذافي در ليبي وارد عمل شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:25 ب.ظ

89/12/02 - 10:39
شماره:8912020092
ديده‌‌بان حقوق بشر:
دنيا براي توقف جنايات قذافي در ليبي وارد عمل شود

خبرگزاري فارس: سازمان ديده‌بان حقوق بشر از جامعه جهاني خواست هرچه سريعتر دولت ليبي را وادار كند تا به كشتار مردم اين كشور پايان دهد.

به گزارش فارس، سازمان ديده بان حقوق بشر از كشورهاي مختلف جهان خواست تا دولت ليبي را به توقف كشتار غيرقانوني تظاهرات كنندگاني كه خواستار سقوط دولت "معمر القذافي " ديكتاتور اين كشور هستند، دعوت كنند.

اين سازمان از كشورهاي عربي، اتحاديه آفريقا، اتحاديه اروپا و آمريكا و ساير دولت‌هاي جهان خواست تا ارتباطاتي را با ليبي برقرار كرده و مطالبات خود را در زمينه توقف استفاده از راههاي غيرقانوني براي اعمال خشونت عليه تظاهرات كنندگان به آنها ابراز دارند.

ديده‌بان حقوق بشر تصريح كرد كه مسئولان اين تجاوزات عظيم بايد در برابر قانون بين‌المللي قرار گرفته و محاكمه شوند و اقدامات مقتضي در مورد آنها اعمال شود، اين بيانيه همچنين خواستار ممنوعيت صادرات سلاح‌هاي جنگي و وسايل امنيتي ديگر به ليبي شده و خواستار وصل شدن مجدد اينترنت در اين كشور شد.

"سارة ليا واتسن " مدير اجرايي بخش خاورميانه و شمال آفريقاي سازمان ديده بان حقوق بشر تصريح كرد كه در اين لحظات بحراني انساني در ليبي در حال شكل‌گيري است و مردم اين كشور جسورانه در برابر گلوله‌هاي جنگي دولت مي‌ايستند و براي سومين روز پياپي كشته‌هاي زيادي مي‌دهند.

اين مقام اروپايي افزود كه دولت ليبي سعي دارد تا آنها را به صورت كامل از ارتباط با كشورهاي خارجي بازدارد اما هيچ كس نمي‌تواند اين كشتارها را از جهان مخفي كند.

اين سازمان به نقل از برخي منابع بيمارستاني و ساير منابع اعلام كرده است كه دست كم در سه روز گذشته بيش از 173 نفر در تظاهرات ليبي كشته شده‌اند.

سازمان عربي اطلاعات حقوق بشر نيز با صدور بيانيه‌اي خواستار توقف كشتار مردم بي‌گناه ليبي به دست دولت اين كشور شد.

اين بيانيه از دولت خواست تا از كشتار و جناياتي كه در اين كشور به راه انداخته، دست بردارد و مردم و تظاهرات كنندگان را نترساند.

اين در حالي است كه از ليبي خبر مي‌رسد كه معترضان ضد دولتي موفق شده‌اند تا شهر بنغازي دومين شهر بزرگ اين كشور را به تصرف خود درآورند، اين در حالي است كه نيروهاي دولتي علاوه بر استفاده از گلوله‌هاي جنگي عليه مردم از سلاح‌هاي سنگين و گاهي از آرپي‌جي براي توقف اعتراضات مرمي استفاده مي‌كنند.

برخي منابع رسانه‌اي تعداد كشته‌هاي سه روز گذشته را بيش از 200 نفر اعلام كرده‌اند.
انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها