عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

برلوسكوني: دوست ندارم قذافي را آزار دهم

دوشنبه 2 اسفند 1389  01:25 ب.ظ

89/12/02 - 10:53
شماره:8912020072
حمايت ايتاليا از رهبر سركوب‌گر ليبي؛

خبرگزاري فارس: در حاليكه دولت ليبي مردم معترض اين كشور را به گلوله بسته است، نخست‌وزير ايتاليا با حمايت از رهبر ليبي تأكيد كرد كه دوست ندارد با محكوم كردن وي او را آزار دهد.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه اينترنتي "اي بي سي آنلاين "، در جديدترين گزارش‌ها از خشونت‌ دولت ليبي عليه معترضين و به گلوله بستن آنها حدود 200 نفر كشته و صدها نفر ديگر نيز زخمي شدند.

عليرغم اين رخدادهاي خشونت‌بار عليه معترضين، دولت "سيلويو برلوسكوني " نخست‌وزير ايتاليا كه به طرز متجاوزانه‌اي از ليبي استقبال مي‌كند و در حين چندين ديدار "معمر قذافي " رهبر ليبي از ايتاليا براي وي فرش قرمز پهن كرد، سركوب معترضين توسط دولت ليبي را محكوم نكرد.

برلوسكوني در توجيه اين رفتار خود تصريح كرد كه به اين دليل در حين بحران ليبي با قذافي تماس نگرفته است كه دوست ندارد رهبر ليبي را آزار دهد.

نخست‌وزير ايتاليا در پاسخ به اين سوال كه آيا تاكنون از آغاز خشونت‌هاي ليبي با قذافي تماس گرفته است يا خير، گفت: نه من هيچ تماسي با قذافي نگرفته‌ام، وضعيت در ليبي همچنان در تغيير است و من به خودم اجازه نمي‌دهم كه كسي را آزار دهم.

بر اساس اين گزارش، اين اظهارات برلوسكوني خشم مخالفان در ايتاليا را برانگيخت زيرا اين مخالفان براي مدت‌ها است برلوسكوني را محكوم مي‌كنند كه چشمان خود را بر روي نقض حقوق بشر كه توسط قذافي صورت مي‌گيرد، مي‌بندد.

انتهاي پيام/ص

mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 238779
دسترسی سریع به انجمن ها