عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بزرگترين قبايل ليبي به صف معترضان پيوستند

بزرگترين قبايل ليبي به صف معترضان پيوستند
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:27 ب.ظ

89/12/02 - 11:11
شماره:8912020118
با جمعيتي بالغ بر2ميليون نفر؛
بزرگترين قبايل ليبي به صف معترضان پيوستند

خبرگزاري فارس: دو قبيل بزرگ ليبي با بيش از 2 ميليون نفر جمعيت به صف معترضان عليه رژيم قذافي پيوستند.

به گزارش فارس، رسانه‌هاي خبري همچنان از ادامه جنايت دولت "معمر القذافي " عليه مردم اين كشور خبر مي‌دهند، اين در حالي است كه با ادامه اين جنايات عزم مردم براي ساقط كردن اين رژيم افزايش يافته است، در همين راستا دو قبيله ترهونه و ورفله كه جمعيتي بالغ بر 2ميليون نفر دارد، به معترضان عليه دولت ليبي پيوسته‌اند.

به گزارش الجزيره، منابع بيمارستاني شهر بنغازي از كشته شدن بيش از 200 نفر در روزهاي اخير در اين شهر خبر داده و اعلام كردند كه بيش از 50 نفر از بعد از ظهر ديروز در اين شهر به شهادت رسيده‌اند.

بر اساس اعلام سازمان‌هاي حقوق بشري بين‌المللي، تعداد كشته‌هاي ليبي در بنغازي و ساير شهرهاي اين كشور از آغاز اعتراضات مردمي عليه دولت به بيش از 300 نفر رسيده است.

"عبدالحكيم ابوزويده " سخنگوي قبيله ترهونه به الجزيره اعلام كرد كه بزرگان اين قبيله كه بيش از يك سوم جمعيت طرابلس پايتخت اين كشور را تشكيل مي‌دهند، برائت خود را از رژيم معمر القذافي اعلام كرده و قبيله را به پيوستن به انقلاب اين كشور دعوت كرده‌اند.

بر اساس اظهارات وي، اعضاي اين قبيله كه بيشتر آنها در بدنه ارتش اين كشور مشغول فعاليت هستند، از سوي بزرگان آن مورد ارشاد قرار گرفته و از آنها خواسته شده است تا عليه دولت ديكتاتور ليبي وارد عمل شده و در تظاهرات ضد دولتي شركت كنند.

از سوي ديگر يكي از شيوخ قبال ليبي تهديد كرده است كه در صورت متوقف نشدن كشتار مردم از سوي دولت اين كشور، مردم از ادامه صادرات نفت ليبي به كشورهاي خارجي ممانعت مي‌كنند.

"فرج الله الزوي " يكي از بزرگان قبيله الزوي در جنوب اين كشور به قذافي 24 ساعت مهلت داده است تا كشتار تظاهرات كنندگان را متوقف كند، در غير اين صورت وي اعلام كرده كه اين قبيله مانع از صادرات نفت به كشورهاي غربي خواهد شد.

از سوي ديگر تظاهرات اعتراض‌آميز از ديروز به طرابلس پايتخت ليبي كشيده شده است، با پيوستن بزرگترين قبايل ليبيايي به معترضان انتظار مي‌رود كه درگيري‌هاي طرابلس در روزهاي آينده از شدت بيشتري برخوردار شود.

اخبار رسانه‌هاي مختلف از تسلط معترضان بر چند شهر ليبي از جمله بنغازي و برخي مناطق طرابلس همچون سوق الجمعه در اين شهر خبر داده‌ و شادي بي حد و حصر مردم در پي اين موفقيت‌ها را بازتاب داده‌اند.

از سوي ديگر شاهدان عيني به الجزيره اعلام كردند كه "مزدوران آفريقايي " تيراندازي مستقيم به سوي مردم در ميداني كه بيش از 12هزار نفر در آن حضور دارند را در دستور كار خود قرار داده‌اند، آنها بدون رعايت نكات امنيتي بيشتر مردم را از ناحيه سر و گردن هدف گلوله‌هاي خود قرار مي‌دهند.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286857
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها