عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ليبي تا آخرين گلوله مردم را سركوب خواهد كرد

ليبي تا آخرين گلوله مردم را سركوب خواهد كرد
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:30 ب.ظ

89/12/02 - 11:31
شماره:8912020144
فرزند معمرقذافي تاكيد كرد؛
ليبي تا آخرين گلوله مردم را سركوب خواهد كرد

خبرگزاري فارس: فرزند ارشد ديكتاتور ليبي گفت كه پدرش شخصا درگيري‌ها را تا شليك آخرين گلوله و از پاي در آوردن آخرين زن و مرد و كودك مخالف مديريت خواهد كرد.

به گزارش مانيتورينگ فارس به نقل از تلويزيون العربيه، سيف الاسلام قذافي فرزند ارشد سرهنگ معمر قذافي رهبر 68 ساله ليبي در اولين واكنش رسمي به تظاهرات گسترده مردم اين كشور براي سرنگوني رژيم پدرش با بيان اينكه قذافي هيچ گاه كشور را ترك نمي‌كند؛ گفت كه پدرش شخصا درگيري‌ها را تا شليك آخرين گلوله براي از پاي در آوردن مخالفان مديريت خواهد كرد.

وي افزود: معمر قذافي رهبر ليبي در همين طرابلس اين درگيري را اداره مي‌كند و ما با او هستيم. نيروهاي مسلح نيز با او هستند. در همين حال ده‌ها هزار شخص ديگر به سمت پايتخت ليبي در حال حركتند. ما ليبي را رها نمي‌كنيم و تا آخرين قطره خون و تا آخرين نفس و تا شليك آخرين گلوله به سوي آخرين مرد و آخرين زن مقابله مي‌كنيم. به هيچ وجه امكان ترك ليبي از سوي ما وجود ندارد زيرا كشورمان است و نمي‌گذاريم كه الجزيره و يا العربيه و يا بي‌بي‌سي به ريش ما بخندند. يا مجموعه خائنان خارج نشين بر ما بخندند.

وي با دعوت گروه‌هاي مخالف به گفت‌وگو و مذاكره براي حل بحران جاري ليبي، نسبت به از سرگيري جنگ داخلي هشدار داد و افزود: چنانچه به توافقي براي پايان دادن به اغتشاشات رسيديم از ريختن خون شهروندان جلوگيري كرده‌ و بزرگترين اقدام تاريخي را به ثمر رسانده‌ايم بدين معني كه رژيم سابق تعديل مي‌شود و حتي پرچم كشور نيز جديد خواهد شد و در حقيقت از يك ليبي جديد (ليبي فردا) بايد سخن بگوييم. آن كشوري كه همه ما آرزوي آن را داريم و دوستش مي داريم ولي چنانچه به چنين مهمي دست نيابيم كشور وارد جنگ داخلي شده و و همه تاسيسات زير بنايي و هر آنچه تا حالا ساخته شده است؛ نابود مي‌شود و هرج و مرج بر كشور حاكم خواهد شد.

اين در حالي است كه سازمان حقوق بشري دوستان بشريت "FRIENDS OF HUMANITY INTERNATIONAL " در بيانيه‌اي اعلام كرد كه حكومت معمر قذافي در حال انجام جنايت جنگي عليه مردم در شرق اين كشور است.
اين سازمان با تاكيد بر ضرورت توقف كشتار مردم مختلف ليبي از جمله شهر بنغازي، خواستار مجازات رژيم قذافي شد.

از طرفي شيخ "يوسف القرضاوي " در گفت‌وگويي تلفني با الجزيره گفت كه معمر القذافي رهبر ديكتاتور ليببي به دليل خون‌هاي پاكي كه از مردم بي‌گناه اين كشور ريخته به افول خود رسيده است و ملت او را طرد كرده است، اين طاغوت‌ها ديگر نمي‌توانند بقايي در اين كشور داشته باشند.

وي ادامه داد: آنچه بر سر بن علي و مبارك آمد، براي قذافي هم اتفاق خواهد افتاد، من به او مي‌گويم كه او نيز بايد مانند مبارك برود، البته او بايد به وسيله مردم ليبي محاكمه شده و رسوايي‌هايش آشكار شود.

از طرفي ديگر "احمد جبريل " معارض ليبيايي در گفت‌وگو با شبكه الجزيره اعلام كرد كه مردم به خيابان‌هاي بيضا ريخته‌اند و تلاش دارند تا براي كمك به مردم بنغازي و طرابلس وارد عمل شوند.

وي با بيان اينكه هرگونه مذاكره با حكومت قذافي توسط معترضان غير ممكن است، تاكيد كرد كه قذافي با آوردن مزدوران خارجي جوانان را در خيابان‌ها قتل‌عام كرد و آنها حتي به نيروهاي امدادرسان شليك مي‌كردند.

جبريل در ادامه با اشاره به اينكه اينترنت در تمام ليبي قطع است و ارتباط تلفني دچار اختلال اساسي است، تصريح كرد كه افراد وابسته به قذافي با اسلحه "آر پي جي " مردم را هدف قرار داده‌اند.
انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها