عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مقامات صهيونيست درباره انزواي تل‌آويو هشدار دادند

مقامات صهيونيست درباره انزواي تل‌آويو هشدار دادند
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:32 ب.ظ

89/12/02 - 11:54
شماره:8912020197
مقامات صهيونيست درباره انزواي تل‌آويو هشدار دادند

خبرگزاري فارس: در پي رأي همه اعضاي شوراي امنيت به محكوميت شهرك‌سازي صهيونيستي غير از آمريكا، سران صهيونيسم نسبت به تشديد انزواي تل‌آويو هشدار دادند.

به گزارش فارس، پايگاه خبري روزنامه صهيونيستي يديعوت‌ آحارونوت نوشت كه مسئولان سياسي اين رژيم نسبت به تبعات اقتصادي انزواي اسرائيل هشدار داده و خواستار ارائه طرح‌هايي سياسي براي مقابله با اين انزوا و توقف روند سلب مشروعيت از اين رژيم در عرصه جهاني شدند.

بر اساس اين گزارش، سياستمداران اسرائيلي بر اين باورند كه حجم رأي‌گيري انجام شده در شوراي امنيت در زمينه محكوميت اسرائيل در گسترش شهرك‌سازي صهيونيستي كه با وتوي آمريكا ناكام ماند و حمايت كشورهايي مانند آلمان، فرانسه، و انگليس از طرح عربي در زمينه محكوم كردن شهرك‌سازي نشان از عمق بحراني دارد كه اسرائيل در آن گرفتار آمده است.

بر اساس اعلام اين مسئولان، استقبال سران اسرائيل از وتوي آمريكا "شادي فقيرانه‌ "‌اي بود كه نشان از انزواي روز افزون اسرائيل داشت، نتايج اين رأي‌گيري از شكاف عميقي ميان اسرائيل و اروپايي خبر مي‌داد كه ادامه شهرك‌سازي صهيونيستي در قدس و كرانه باختري خشم سران آن را برانگيخته است.

مقامات صهيونيستي بر اين باورند كه فقدان روند سياسي در اين زمينه باعث پيچيده‌تر شدن اوضاع سياست خارجي تل‌آويو شده و امكان به دست آوردن تاييد اروپايي‌ها از سوي رژيم صهيونيستي را نيز كاهش داده است، آنها نسبت به كاهش مناسبات تجاري ميان رژيم صهيونيستي و اروپا و افزايش دايره تحريم‌هاي اقتصادي عليه اين رژيم هشدار دادند.

بر اساس اين گزارش، اين مقامات اعلام كردند كه ادامه شهرك‌سازي و عدم وجود روند سياسي در اين راستا باعث از دست رفتن مشروعيت اسرائيل در اروپا مي‌شود، چرا كه اسرائيل پيش از اين توان تاثيرگذاري بر اروپا را داشت، اما الان ديگر اين قدرت را ندارد.

در پيش‌نويسي كه اخيرا از سوي كشورهاي عربي در شوراي امنيت عليه شهرك‌سازي رژيم صهيونيستي به رأي گذاشته شد، از 15 عضو آن، تنها آمريكا با آن مخالفت كرد و با استفاده از ابزار استعماري وتو، مانع محكوم شدن اسرائيل شد. اين در حالي است كه نمايندگان كشورهاي ديگر عضو دائم شوراي امنيت مانند انگليس و فرانسه به همراهي آلمان كه از متحدان اسرائيل به شمار مي‌روند از اين قطعنامه حمايت كردند.

بر اساس ابزار وتو در شوراي امنيت كه 15عضو دارد، هيچ قطعنامه يا طرحي بدون موافقت هر يك از پنج عضو دائم اين شورا كه آمريكا، فرانسه، انگليس، روسيه و چين هستند به تصويب نخواهد رسيد.
انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها