عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اهداف اعزام ناوهاي ايراني از نگاه محافل نظامي صهيونيست

اهداف اعزام ناوهاي ايراني از نگاه محافل نظامي صهيونيست
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:33 ب.ظ

89/12/02 - 12:12
شماره:8912020230
با اشاره به تضعيف هيمنه آمريكا بر منطقه اعلام شد؛
اهداف اعزام ناوهاي ايراني از نگاه محافل نظامي صهيونيست

خبرگزاري فارس: محافل نظامي رژيم صهيونيستي كه از اعزام ناوهاي ايراني به آب‌هاي آزاد بشدت نگران شده‌اند، اهدافي را از جمله تضعيف هيمنه نظامي آمريكا بر خليج فارس و منطقه براي اين اقدام ايران برشمرده‌اند.

به گزارش فارس، منابع نظامي رژيم صهيونيستي با اعلام نگراني خود از اقدام ايران در اعزام دو ناو نظامي به آب‌هاي آزاد مديترانه، اعلام كردند كه ايران در صدد است از وضعيت منطقه به سود خود استفاده كند.

اوايل ماه جاري (بهمن ماه) روابط عمومي نيروي دريايي ارتش در خبري از اعزام ناوگروه نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي به آب‌هاي آزاد (درياي مديترانه) با هدف تحكيم روابط دوستانه و اعلام پيام صلح و دوستي خبر داد. اين ناوگروه متشكل از ناو جمهوري اسلامي ايران خارك و ناوشكن جمهوري اسلامي ايران الوند است.

رژيم صهيونيستي با رصد اين اقدام بي‌سابقه ايران، بشدت از آن ابراز نگراني و ادعا كرده است كه اين اقدام براي اسرائيل، تحريك‌آميز است.

پيش از اين شبكه تلويزيوني سي‌ان‌ان اعلام كرده بود كه اين اقدام ايران از سال 1979 سال پيروزي انقلاب اسلامي ايران بي‌سابقه است.

شبكه خبري الجزيره گزارش كرد كه محافل نظامي اسرائيل، وضعيت پيش‌آمده در منطقه را «فرصتي تكرارنشدني» براي ايران مي‌دانند كه در پي انقلاب مردم مصر و دور شدن نسبي عربستان از آمريكا به وجود آمده است و طبق آن ايران به دنبال اهدافي است.

بنا بر اين گزارش، محافل صهيونيستي مدعي‌اند كه ايران اهداف ذيل را دنبال مي‌كند:

1- از بين بردن حضور نظامي و دريايي آمريكا در خليج فارس از طريق كنترل پيدا كردن -حتي اگر شده به صورت جزئي- بر كانال ارتباطي اصلي آمريكايي‌ها در منطقه.

2- تحكيم كنترل يافتن نظامي دريايي بر كانال سوئز، گذرگاه دريايي جهاني كه روزانه 40 درصد كالاهاي مورد نياز جهان از آنجا منتقل مي‌شود.

3- ايجاد تهديدي نظامي براي مصر تا فشاري باشد براي پيوستن اين كشور به ايران، سوريه، عراق و تركيه.

4- تضمين تداوم حمايت نظامي از سوريه و فلسطين و لبنان [كشورهاي مقاومت در برابر رژيم صهيونيستي].

5- تحكيم محاصره دريايي و نظامي بر اسرائيل.

6- ارزيابي قدرت و توانايي دريايي آمريكا در منطقه و تاسيس پايگاهي قدرتمند براي نيروي دريايي ايران براي كمك به سوريه و لبنان.

خيزش مردمي در خاورميانه و آفريقا، انقلاب مردم تونس و مصر و سقوط ديكتاتورهاي متحد اسرائيل و آمريكا، همزمان با اعزام دو ناو نظامي ايران به مديترانه، هراسي جدي به جان سران اسرائيل انداخته است.

خبرگزاري فرانسه با بيان اينكه بودجه نظامي رژيم صهيونيستي حدود 13 ميليارد دلار است، تاكيد كرد كه اسرائيلي‌ها با توجه به انقلاب‌هاي مردمي در خاورميانه عليه ديكتاتورهاي متحد آمريكا و اسرائيل، بشدت از قدرت گرفتن اسلام‌گراها به هراس افتاده است.

اين خبرگزاري با اشاره به انقلاب مردم تونس و مصر و حركت‌هاي انقلابي در برخي كشورهاي ديگر مانند بحرين، يمن، ليبي و اردن نوشت كه اسرائيلي‌ها خود را در محاصره دشمنان خود مي‌بينند.

شبكه خبري آمريكايي "سي‌ان‌ان " در گزارشي تصريح كرد كه روزنامه‌هاي بين‌المللي در گزارش‌هاي مختلف به هراس و نگراني اسرائيل در اين خصوص پرداخته‌اند.

انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286857
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها