عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ادامه اعتراضات در بحرين و حضور سني‌ها در كنار شيعيان در تظاهرات

ادامه اعتراضات در بحرين و حضور سني‌ها در كنار شيعيان در تظاهرات
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:33 ب.ظ

89/12/02 - 12:13
شماره:8912020241
آخرين تحولات بحرين؛
ادامه اعتراضات در بحرين و حضور سني‌ها در كنار شيعيان در تظاهرات

خبرگزاري فارس: ادامه اعتراضات مردمي در بحرين، اعتصاب سراسري معلمان و تعطيلي مدارس و ادامه حضور مردم انقلابي در ميدان اللولوه از مهم‌ترين تحولات عرصه داخلي بحرين است.

به گزارش فارس به نقل از الجزيره، مردم انقلابي بحرين امروز نيز تظاهرات خود در ميدان اللولؤه در شهر منامه پايتخت بحرين را ادامه مي‌دهند، اين در حالي است كه نيروهاي امنيتي بحرين دو روز پيش در پي حضور گسترده مردم در خيابان‌هاي اطراف مجبور به عقب‌نشيني از اين ميدان شدند و نيروهاي انقلابي آن را به تسلط خود در آوردند.

*روزنامه‌نگاران بحريني امروز به اعتراضات مي‌پيوندند

خبرگزاري آلمان در تشريح اوضاع بحرين مي‌نويسد كه اوضاع اين كشور آرام است و علاوه بر تجمع معترضان بحريني، درگيري در اين كشور به جشم نمي‌خورد، اين خبرگزاري پيش‌بيني كرد كه تعدادي از روزنامه‌نگاران و وبلاگ‌نويسان بحريني نيز امروز به مردم انقلابي اين كشور بپيوندند.

مردم بحرين دو روز پيش با حضور گسترده خود موفق شدند تا ميدان اللؤلؤه را كه به نام ميدان تحرير نامگذاري كرده‌اند، از نيروهاي امنيتي گرفته و بر آن مسلط شوند، آنها همچنين از ديروز براي حضور طولاني مدت خود در اين ميدان خيمه‌هايي را در آن برپا كرده‌اند.

*هوشياري انقلابيون بحرين در مقابل فتنه‌هاي مذهبي

بر اساس اين گزارش شركت كنندگان در تظاهرات ضددولتي بحرين با هوشياري، تمام تلاش‌ها براي فرقه‌اي نشان دادن اين اعتراضات را ناكام كرده و با در دست داشتن پرچم بحرين شعارهايي را در حمايت از وحدت ميان مردم اين كشور سر مي‌دادند. اين در حالي است كه علاوه بر اكثريت مردم شيعه در اين كشور گروه‌هاي سني زيادي نيز براي حمايت از اصلاحات سياسي در بحرين در اين تظاهرات شركت كرده‌اند.

*اعتصاب سراسري معلمان و تعطيلي مدارس

اين در حالي است كه بنا به دعوت جمعيت معلمان بحرين، از ديروز اعتصاب سراسري در مدارس اين كشور آغاز شده و بيشتر مدارس بحرين به علت عدم حضور معلمان و دانش‌آموزان تعطيل شد.

"مهدي ابو ديب " رئيس جمعيت معلمان بحرين در گفت‌وگو با الجزيره گفت كه بيش از 80 درصد مدارس بحرين از اين اعتصاب پيروي كرده‌اند، وي تاكيد كرد كه معلمان هيچ درخواست ديگري جر اعلام همبستگي با تجمع كنندگان و تظاهرات كنندگان در ميدان اللؤلؤة بحرين ندارند.

اين در حالي است كه با كوتاه آمدن دولت در مقابل سنديكاي كارگري بحرين، اعتصاب سراسري آنها كه قرار بود از امروز آغاز شود، لغو شد. دولت در همين راستا به كارگران بحرين اجازه تظاهرات مسالمت‌آميز را داد و سنديكا نيز اعلام كردند كه اعتصاب را متوقف مي‌كند.

*اظهارات فريبنده وليعهد بحرين مردم را قانع نكرد

دولت بحرين ولي‌عهد اين كشور را براي مذاكره با گروه‌هاي مخالف دولت تعيين كرده است، اين در شرايطي است كه معترضان هر گونه مذاكره را به زمان بعد از استعفاي دولت كنوني موكول كرده‌اند.

"عبدالله صالح " نايب رئيس جمعيت عمل اسلامي بحرين با اشاره به اقدامات دولت بحرين براي دور زدن تحركات مردمي با طرحهاي فريبنده نظير دعوت به گفت‌وگو هشدار داد: دولت پس از آنكه نتوانست از طريق خشونت به اهداف خود دست يابد، اين طرح را در دستور كار خود قرار داده است.

وي تاكيد كرد: پافشاري تظاهرات‌كنندگان بيانگر پايبندي آنها به مطالباتشان است، و مردم تا تحقق مطالبات خود، ميدان اللؤلؤه را ترك نخواهند كرد.

ولي‌عهد بحرين نيز اخيرا در اظهارات فريبنده همدردي خود را خانواده‌هاي قربانيان اعلام كرد، وي مدعي شد كه نيروهاي امنيتي اجازه تحصن مردم در ميدان اللولوة را خواهند داد، اين در حالي است كه مردم اين ميدان را به زور از نيروهاي دولتي گرفته‌اند.

وي تصريح كرد كه از سوي شاه بحرين مأمور به گفت‌وگو با گروه‌هاي مخالف دولت و اعتمادسازي با تمامي گروه‌هاي اين كشور است.

*فردا تظاهرات گسترده مخالفان در منامه برگزار مي‌شود

اين در حالي است كه مخالفان تصميم گرفته‌اند سه‌شنبه آينده [فردا] تظاهرات گسترده‌اي را از ميدان "ديان " به سمت ميدان اللؤلؤه به منظور همبستگي با جوانان در اين ميدان برگزار كنند.

"فاضل عباس " دبير كل مجمع دموكراتيك بحرين هدف از دعوت به گفت‌وگو از سوي نظام بحرين را وقت‌كشي دانست و گفت: مرحله كنوني بحرين را مي‌توان مرحله بي‌اعتمادي توصيف كرد، زيرا رژيم بحرين با عمل نكردن به وعده‌هاي گذشته خود كه آخرين آن تكرار حمله به تظاهرات‌كنندگان در جمعه گذشته بود، موجب بي‌اعتمادي مردم بحرين به نظام شد.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها